fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Uroda

Jak dobrać pierścionki na palce u dłoni do stylizacji?

Jak dobrać pierścionki na palce u dłoni do stylizacji?

Do niedawna nosiło się tylko obrączkę i pierścionek zaręczynowy, a od czasu do czasu jakiś drobiazg – prezent od kogoś bliskiego lub pamiątkę po babci. Obecnie jednak pierścionki stały się codziennym uzupełnieniem stylizacji. I coraz więcej kobiet decyduje się na noszenie kilku na raz. Jak dobrać pierścionki do stylizacji? I jak je nosić w zgodzie z najnowszymi trendami?

Jakie pierścionki na palce?

Pierścionki nosi się nie tylko na palcach serdecznych, ale w zasadzie na wszystkich. I to nierzadko na wszystkich na raz – to trend, który pojawił się całkiem niedawno. I podbił serca wielu kobiet, ponieważ jest to bardzo dekoracyjne połączenie. Pierścionki na palce mogą być noszone także wyżej, na przykład na wysokości pierwszego stawu. Dzięki temu stylizacja dłoni jest naprawdę bardzo atrakcyjna.

Tego rodzaju pierścionki można wybrać na wiele okazji. Niektóre idealnie nadają się na co dzień, zarówno na wyjście z przyjaciółkami, zakupy czy do pracy. Inny rodzaj stylizacji trzeba wybrać na większe wyjścia, ponieważ zupełnie co innego pasuje do eleganckiej sukienki koktajlowej, a co innego do wieczorowej. Obecnie nosi się zarówno srebrne pierścionki (ze srebra lub stali chirurgicznej), jak i złote. Szalenie modne jest różowe złoto, które wydaje się mniej formalne i znacznie bardziej kobiece i delikatne.

Pierścionek na palec na co dzień

Wybór pierścionka na co dzień nie jest trudny. Tak naprawdę można nosić ich mnóstwo, na wszystkich palcach i na różnych wysokościach. I każdy może być inny. Na co dzień sprawdzą się zarówno pierścionki z dużymi kamieniami i innymi wystającymi elementami, jak i te drobne i delikatne.

Bardzo popularne są, w okresie letnim oraz zimowym, wielobarwne pierścionki, na przykład wysadzane kolorowymi kamieniami półszlachetnymi. Kolorowe pierścionki dobrze sprawdzą się do sukienki czy innej lekkiej stylizacji. Są świetne na wieczór czy spotkanie ze znajomymi, kiedy chcesz poprawić sobie nastrój i poczuć się kobieco.

Jeśli w pracy musisz ubierać się bardziej formalnie, postaw raczej na klasyczne modele – drobne oczka lub inne delikatne zdobienia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w biznesowej stylizacji także zastosować kilka różnych pierścionków. Zadbaj o to, by dobrze się ze sobą zgrywały. W tym przypadku najbardziej w cenie jest minimalizm.

Pierścionek na większe wyjście – jak nosi się pierścionki?

Pierścionki na palce to świetny wybór do sukni wieczorowej czy wyjściowej. Gale, imprezy służbowe, wesela – w tych przypadkach pierścionki mogą być idealnym dopełnieniem stylizacji. Jednak muszą spełniać inne warunki niż w przypadku codziennych ubrań: muszą współgrać z resztą biżuterii i być dopasowane do stylizacji.

Wybierając modele w stylu glamour, konieczne jest dobranie odpowiedniego koloru kamienia. Powinien pasować do sukienki. Najlepszym wyborem są cyrkonie lub naturalne diamenty – one mienią się licznymi kolorami, więc to najbezpieczniejsza opcja.

Udostępnij