fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Moda

Odzież damska plus size — dlaczego warto na nią stawiać?

Odzież damska plus size — dlaczego warto na nią stawiać?

Obecnie moda dla osób puszystych to już nie tylko luźne, workowata kroje, ale odzież podkreślająca atuty sylwetki a maskująca mankamenty figury, która dodatkowo jest niezwykle trendy i niczym nie różni się od ubrań dostępnych w sklepach znanych sieciówek. Współczesna odzież damska plus size dostępna jest w szerokiej gamie różnych modeli ubrań, które świetnie sprawdzą się zarówno do noszenia, na co dzień, jak i na eleganckie i wyjątkowe okazje. Dlaczego warto stawiać na odzież damską plus size? Podpowiadamy. 

Odzież damska plus size jest modna

Osoby puszyste przez wiele lat były nieco dyskryminowane przez świat mody ze względu na swoje nadprogramowe kilogramy. Obecnie jednak trend ciałopozytywności i nie tylko sprawił, że są one zupełnie inaczej postrzegane. Z tego powodu ubrania w większych rozmiarach już niczym nie przypominają tych, które niegdyś można było znaleźć w sklepach. Kiedyś przypominały one oversizowe worki, które nie były ani modne, ani nie podkreślały atutów figury osoby je noszącej.  

Obecnie producenci takich ubrań projektując je, kierują się najnowszymi trendami lansowanymi na wybiegach, dzięki temu taka odzież jest modna. Dodatkowo, chociaż często nie znajdziemy jej w tradycyjnych sieciówkach to wiele sklepów internetowych takich jak Romafashion do swojej oferty wprowadziło właśnie ubrania plus size, aby sprostać oczekiwaniom wszystkich swoich klientów. 

Odzież damska plus size podkreśla atuty sylwetki 

Warto stawiać na odzież damską plus size ze względu na to, że może ona przepięknie podkreślić wszystkie atuty naszej sylwetki i zakamuflować te części ciała, które są przyczyną naszych kompleksów. Nieco pełniejsze osoby podobnie jak te w standardowych rozmiarach mogą mieć różne typy sylwetki. Wśród czterech najpopularniejszych wymienia się gruszkę, jabłko, klepsydrę i prostokąt. Korzystając z ubrań przeznaczonych dla osób plus size możemy więc podkreślić na przykład pełny biust przy pomocy dekoltu w kształcie litery V czy kopertowej sukienki. Z kolei pełniejsze uda i pupę zamaskować może odpowiedni fason spodni lub przykład spódnica w kształcie litery A. 

Odzież damska plus size — szeroka gama wzorów i kolorów

Obecnie odzież damska plus size dostępna jest w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Pełniejsze osoby nie powinny obawiać się żywych odcieni i niestandardowych fasonów, ponieważ wbrew pozorom przy pomocy odpowiedniego zestawienia barw mogą optycznie doskonale modelować swoją sylwetkę. W związku z tym obecnie w sklepach znajdziemy już nie tylko ciemne neutralne ubrania plus size, ale również te w żywych kolorach, takich jak kobalt, fiolet, czy czerwień, które doskonale sprawdzają się zwłaszcza podczas ważniejszych okazji takich jak np. wesela.

Udostępnij