fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Uroda

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa

Pielęgnacja twarzy nastawiona na nieposiadanie zmarszczek polega tak naprawdę na działaniu profilaktycznym. Warto wiedzieć jak sobie radzić ze starzejącą się skórą.

Zmarszczki uwarunkowane genetycznie

Warto wiedzieć, że na powstawanie zmarszczek wpływa wiele czynników. W dużej  mierze jednak to jak zachowuje się z wiekiem nasza skóra jest uwarunkowane genetycznie. Warto sprawdzić kiedy zmarszczki zaczęły pojawiać się u mamy czy babci, w jakich miejscach pojawiły się najpierw. Duże jest prawdopodobieństwo, że nasza skóra może zachowywać się z upływem czasu bardzo podobnie. Oczywiście w to równanie są również wpisane inne czynniki. Jakie? Na starzenie się skóry duży wpływ ma oddziaływanie środowiska naturalnego. Zanieczyszczenia, smog to jeden problem, ale również silne nasłonecznienie w przypadku skóry niechronionej filtrami nie pozostaje bez znaczenia dla cery. Promieniowanie UV zdecydowanie przyspiesza bowiem procesy starzenia.

Jak więc zadbać o profilaktykę przeciwzmarszczkową tak, aby przez długi czas cieszyć się zdrową, piękną cerą?

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa – piękno zaczyna się wewnątrz

W profilaktyce przeciwzmarszczkowej niezwykle ważne są nawodnienie organizmu oraz odpowiednia, zbilansowana dieta. Nawilżenie skóry ma kolosalne znaczenie dla stanu naszej cery, przesuszona skóra jest bardziej podatna na powstawanie pierwszych zmarszczek, jej odwodnienie wiąże się z utratą jędrności, elastyczności. Warto też zadbać o to co jemy – dostarczając sobie zróżnicowane posiłki, dbamy również o to, aby jeść odpowiednie mikroelementy – minerały i witaminy. Witaminy A i E nazywane są nie bez powodu witaminami młodości, ich obecność w codziennej diecie oddziałuje pozytywnie na skórę, włosy oraz paznokcie.

Profilaktyka przeciwzmarszczkowa – prawidłowa pielęgnacja

Żeby opóźnić moment powstawania pierwszych zmarszczek i zmniejszyć tempo ich uwidaczniania się, warto zadbać od samego początku o odpowiednią pielęgnację. Przede wszystkim, w kosmetyczce powinien znaleźć się wysokiej jakości krem przeciwzmarszczkowy. Kosmetyk ten stosowany odpowiednio wcześniej będzie mieć właśnie działanie profilaktyczne. Warto bowiem wiedzieć, że standardowe metody przeciwzmarszczkowe (nieinwazyjne, niezwiązane z zabiegami medycyny estetycznej) pozwalają raczej spłycić niewielkie zmarszczki, zadziałać z wyprzedzeniem, niż usunąć naprawdę głębokie bruzdy.

Co powinno znajdować się w składzie kremu? Dobrze jeśli kosmetyk bogaty jest w te składniki, w które z wiekiem nasza skóra staje się coraz uboższa – kolagen, kwas hialuronowy. To one odpowiadają za prawidłowe napięcie skóry, jej nawilżenie, elastyczność. Im jesteśmy starsi, tym mniej ich produkuje nasz naskórek, stąd konieczność „suplementacji” w kremie. Inne wartościowe składniki to retinol (należy wprowadzać go do pięlęgnacji powoli i ostrożnie, aby nie podrażnić skóry), ceramidy, peptydy, witaminy.

W codzienną pielęgnację dobrze jest włączyć również serum, które spotęguje działanie przeciwzmarszczkowe. Nie zapominajmy również o demakijażu i odpowiednim oczyszczaniu skóry. Warto wykorzystać zalety oczyszczania dwuetapowego, które pozwoli nam osiągnąć najlepsze efekty i sprawi, że skóra będzie wolna od zanieczyszczeń, które nagromadzają się w ciągu całego dnia.

Udostępnij