fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Lifestyle

Stomatologia estetyczna – sposób na piękny uśmiech dla każdego!

Stomatologia estetyczna – sposób na piękny uśmiech dla każdego!

Chociaż najczęściej do stomatologa udajemy się po to, aby wyleczyć zęby, to jednak w prywatnych gabinetach można również korzystać z szerokiej gamy zabiegów skoncentrowanych na estetyce uśmiechu. Co warto wiedzieć na temat stomatologii estetycznej? Zobacz, jakie obejmuje ona zabiegi i komu może pomóc!

Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Dziedzina jak stomatologia estetyczna jest skupiona na tym, by nadać zębom atrakcyjny wygląd. Dzięki niej można uzyskać piękniejszy uśmiech, który dodaje uroku i pewności siebie.

Stomatologia estetyczna wykorzystuje zróżnicowane rodzaje zabiegów – wskazuje stomatolog z gabinetu https://stomatologiaswiatkowska.pl/. Są one dobierane indywidualnie, dzięki czemu pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów nawet w przypadku konieczności wykonania dużych zmian.

Zabiegi w ramach stomatologii estetycznej nie są przy tym bardzo inwazyjne, co powoduje, że nie powodują one ryzyka dla zdrowia zębów.

Zabiegi stomatologii estetycznej

Do kategorii jak stomatologia estetyczna zalicza się pełna paleta zabiegów. Najczęściej wykonuje się poniższe z nich.

Higienizacja zębów

Jest to wszechstronny zabieg profilaktyczny, którego celem jest dokładne oczyszczanie zębów z osadów oraz kamienia nazębnego. Higienizacja składa się ze skalingu, piaskowania zębów i dodatkowo może obejmować zabiegi ochronne jak lakowanie czy lakierowanie. Po zabiegu higienizacji zęby są bielsze, gładsze i dzięki temu ładniejsze. Są one również przygotowane do prowadzenia innych zabiegów estetycznych.

Wybielanie zębów

To popularny sposób na nadanie zębom bielszego wyglądu. Wybielanie prowadzone w gabinecie stomatologicznym jest przy tym skuteczniejsze od tego domowego, ponieważ w jego trakcie stosuje się substancje o wyższym stężeniu. W gabinetach wykonuje się zabiegi jak wybielanie nakładkowe, wybielanie lampą, wybielanie laserem.

Licówki stomatologiczne

Licówki stanowią bardzo szybki i prosty sposób na nadanie zębom piękniejszego wyglądu. Są one rodzajem stałych uzupełnień protetycznych, które umieszcza się na przedniej stronie zębów. Dzięki licówkom można między innymi zmienić kształt zęba, nadać mu odpowiedni odcień, a także uzupełnić ubytki, na przykład złamania czy pęknięcia w szkliwie zębowym. Licówki dzielone są na porcelanowe oraz na kompozytowe.

Profesjonalne zabiegi pod okiem ekspertów – stomatologia estetyczna Kraków (stomatologiaswiatkowska.pl) – skorzystaj z oferty!

Stomatologia estetyczna – dla kogo jest polecana?

Stomatologia tego typu rekomendowana jest dla wszystkich osób, które nie są zadowolone z wyglądu własnego uśmiechu i chciałyby go zmienić.

Szeroki wybór zabiegów w tej dziedzinie powoduje, że można dobrać je indywidualnie do konkretnych potrzeb i budżetu pacjenta, aby pomóc mu w osiągnięciu najlepszego efektu w wyznaczonej cenie.

Dzięki zabiegom stomatologii estetycznej można więc uzyskać jeszcze piękniejszy uśmiech – zęby bielsze, równe oraz gładkie, które będą dodawały pewności siebie każdego dnia. To powoduje, że zabiegi te są obecnie tak chętnie wybierane przez pacjentów gabinetów stomatologicznych!

Udostępnij