fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Lifestyle

4 korzyści z posiadania pięknego uśmiechu

4 korzyści z posiadania pięknego uśmiechu

Dlaczego warto dbać o zęby? Z jednej strony jest to ważne pod kątem ogólnej kondycji zdrowotnej organizmu, z drugiej natomiast zdrowe zęby zachęcają do częstego uśmiechu. Uśmiechanie się wiąże się natomiast z wieloma korzyściami i to, co ciekawe, nie tylko psychicznymi, ale także fizycznymi, związanymi między innymi z gospodarką hormonalną w organizmie. Co daje piękny uśmiech? Oto cztery warte uwagi korzyści.

Buduje pewność siebie i ułatwia kontakty

Z poważnym wyrazem twarzy człowiek czuje się mniej pewnie, na takiego wygląda i właśnie tak jest odbierany. Uśmiech natomiast dodaje pewności siebie, a czasem nawet odwagi, żeby nawiązać nowe znajomości albo odezwać się w dużej grupie.

korzyści z posiadania pięknego uśmiechu

Pod kątem pewności siebie niezwykle ważne jest to, jak prezentuje się uśmiech, w tym głównie czy zęby są zdrowe, białe i proste. Różnego rodzaju problemy z uzębieniem, jego ubytkami, infekcjami jamy ustnej czy wadami zgryzu warto skonsultować ze specjalistą. Dziś na rynku pojawia się wiele sprytnych rozwiązań takich jak na przykład clear aligner, czyli przezroczyste nakładki prostujące. Dzięki nim to, co może odbierać ochotę na uśmiech, można rozwiązać szybko, skutecznie i estetycznie.

Wpływa na atrakcyjność i postrzeganie przez innych

Z jednej strony uśmiech poprawia pewność siebie, z drugiej natomiast sprawia, że rzeczywiście jest się lepiej odbieranym przez innych ludzi. Nic w tym dziwnego – w końcu nikt nie lubi spędzać czasu z kimś, kto ciągle narzeka. Uśmiech powoduje, że jest się postrzeganym jako ktoś z pozytywnym spojrzeniem na życie, a przebywanie z takimi osobami to czysta przyjemność.

Piękny uśmiech z białymi zębami i bez widocznej wady zgryzu może pozytywnie wpływać na atrakcyjność, ale także nawet i sukcesywne negocjacje biznesowe. Uśmiech staje się w takich sytuacjach poniekąd wizytówką, która nie tylko w życiu prywatnym jest jak najbardziej mile widziana.

Poprawia nastrój i to nie jednej osobie

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że uśmiech, nawet podczas jednego z gorszych dni, może poprawiać samopoczucie. Jest to swego rodzaju sygnał dla mózgu, który pod jego wpływem zaczyna wytwarzać endorfiny znane jako hormon szczęścia. Dzięki temu przez coś tak prostego i zawsze dostępnego jak uśmiech można nieco poprawić sobie humor.

Co ciekawe, uśmiech może wpływać pozytywnie nie tylko na nastrój tej jednej osoby, która nosi go na swojej twarzy. Uznawany za zaraźliwy, wywiera pozytywny wpływ także na otoczenie. Uśmiechając się, można więc poprawić nastrój wszystkich swoich bliskich!

radość

Ma pozytywny wpływ na zdrowie fizyczne

Wpływ uśmiechu na zdrowie fizyczne całego ciała można zauważyć na dwa sposoby. Z jednej strony samo zdrowie zębów może wpływać na kondycję organizmu. Nieleczone infekcje czy długo nieusuwany kamień nazębny to idealne środowisko do rozwoju bakterii, które wywołują stany zapalne w jamie ustnej. Początkowo atakują one dziąsła, jednak wraz z upływem czasu mogą się rozprzestrzeniać. Bakterie w jamie ustnej mogą mieć wpływ także na zdrowie układu pokarmowego.

Wpływ uśmiechu na zdrowie to także hormony, które wydzielają się w organizmie pod jego wpływem. Co ciekawe, wspomniane wcześniej endorfiny, które mogą skutecznie poprawiać samopoczucie, mają także działanie przeciwbólowe. Endorfiny nie są jedynymi substancjami produkowanymi przez mózg podczas uśmiechu. Jest to także serotonina i dopamina, z jednej strony również pozytywnie wpływające na nastrój, z drugiej natomiast uczestniczące w wielu innych procesach, w tym nawet regulacji uczucia zmęczenia czy apetytu.

Udostępnij