Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

Czym wyróżniają się naturalne kosmetyki?

20 lutego 2023 naturalne kosmetyki

Chociaż o kosmetykach naturalnych mówi się coraz więcej, to jednak wciąż nie każdy wie, które konkretnie produkty warto określać takim mianem. Nie ma wątpliwości co do tego, że aktualnie znacznie częściej zwracamy na uwagę na to, co znajduje się w składzie wybieranych przez nas kosmetyków. Nie trzeba mieć nawet szczególnej wiedzy, aby móc rozpoznać te dodatki i substancje, które są pochodzenia naturalnego, a które potrafią zdziałać w pielęgnacji twarzy, włosów i ciała (ale także i w makijażu!) prawdziwe cuda.

Czym właściwie są kosmetyki naturalne?

Opisując kosmetyki naturalne, najlepiej jest poznać definicję, jaką posługuje się między innymi Komitet Ekspertów Produktów Kosmetycznych, który działa na ESCOP. W takim przypadku kosmetykiem naturalnym określa się te produkty, które nie tylko mają pielęgnować i upiększać, ale też być przyjazne dla naszej skóry, środowiska oraz powinny wspierać samoregulację organizmu. Do ich produkcji używa się składników pochodzenia naturalnego, czyli mineralnego, roślinnego czy zwierzęcego, a w przypadku ich pozyskania stosuje się metody fizyczne. 

W wyborze kosmetyków naturalnych zdecydowanie pomocne są certyfikaty, które otrzymują jedynie konkretne produkty. Najpopularniejszy z nich, czyli ECOCERT mówi nam o tym, że dany kosmetyk zawiera minimum 95% składników naturalnych. Czym jeszcze powinny wyróżniać się kosmetyki naturalne?

Co powinno wyróżniać kosmetyki naturalne?

Warto pamiętać o tym, że kosmetyki naturalne posiadają składniki pochodzenia naturalnego. Te natomiast mogą być uczulające, dlatego zawsze przed użyciem nowego produktu warto upewnić się, czy na pewno nasza skóra zareaguje w odpowiedni sposób. Wystarczy wypróbować tak zwaną próbę uczuleniową. Nasza organizmy są różne, a to, że wystąpi reakcja alergiczna nie oznacza, że to kosmetyk jest zły. Po prostu musimy wystrzegać się konkretnego składnika, który nie jest dla nas odpowiedni. 

Nie każdy wie, że w kosmetykach naturalnych często używa się nieco innych konserwantów (na przykład pochodzenia naturalnego), które mogą sprawiać, że proponowana data zużycia produktu jest krótsza od tej, którą można zaproponować w przypadku preparatów ze sztucznymi konserwantami. Wystarczy więc zwracać uwagę na to, jakie są zalecenia producenta. Taką informację na pewno znajdziemy na opakowaniu.

Kosmetyki naturalne – pielęgnacja, ale też i makijaż

Dobrze również pamiętać o tym, że kosmetyki naturalnie nie służą nam tylko w codziennej pielęgnacji włosów czy skóry twarzy i ciała. Oczywiście ten etap jest dla nas bardzo ważny, jednak coraz więcej osób poszukuje również produktów kolorowych z dobrym składem, ale też dobrym działaniem. Dlatego w asortymencie znanych marek (przykładem może być ASOA) pojawiają się właśnie naturalne kosmetyki do makijażu.

Na pewno wyróżnia je przede wszystkim wysoka jakość. Naturalne cienie do powiek mają nie tylko doskonałą pigmentację, ale są też łatwe w aplikacji i zapewniają zjawiskowy efekt w makijażu. Posiadają oczywiście odpowiednie certyfikaty. Tak samo, jak naturalne podkłady do twarzy, które również możemy znaleźć w asortymencie marki ASOA.

Redakcja fashionhouse.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Piękno w przedłużeniu
kosmetyczka kobiety po 50
Wybór odpowiedniej lampy do paznokci

Jesteś zainteresowany reklamą?

Wybór odpowiedniej lampy do paznokci