fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Uroda

Dlaczego warto wybrać krem z kwasem hialuronowym?

Dlaczego warto wybrać krem z kwasem hialuronowym?

Producenci kosmetyków do twarzy bardzo często stawiają na kwas hialuronowy. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim docenić trzeba skuteczne działanie tego związku i doskonały wpływ na naszą cerę. Aktualnie niezwykle popularne są kremy z kwasem hialuronowym, wzbudzające zainteresowanie kobiet starszych i młodszych. Co warto wiedzieć o takim kremie? Jakie zalety ma regularne stosowanie?

Kwas hialuronowy

Już od dawna krem z kwasem hialuronowym robi ogromną furorę na rynku kosmetycznym. Trzeba wiedzieć, że kwas hialuronowy jest cennym składnikiem produktów do pielęgnowania cery. Czym jest ten składnik? Najprościej rzecz ujmując, jest to substancja przypominająca żel. Wykazuje zdolność zatrzymywania wilgoci i stanowi obiekt zainteresowania wielu ekspertów. Nasze ciało naturalnie wytwarza taki kwas, dbając o elastyczność i miękkość skóry. Niestety z biegiem lat produkujemy kwas hialuronowy w mniejszej ilości, dlatego warto go uzupełniać. Po ukończeniu 25 roku życia produkcja kwasu powoli spada, przez co cera traci objętość i wilgoć. Tworzą się pierwsze zmarszczki, które często są zmorą kobiet. Tutaj wybawieniem jest często krem z kwasem hialuronowym. 

Krem z kwasem hialuronowym

Nie zapominajmy o tym, że kwas hialuronowy w kremach jest wytwarzany w laboratorium za pomocą biotechnologicznego procesu. To wegański składnik, który może być produkowany w wielu formach. Dzięki temu sprawnie dobierzemy najlepsze rozwiązanie dla swojej skóry. Okazuje się, że krem z kwasem hialuronowym pozwala zmniejszyć ubytki wilgoci w skórze. 

Pielęgnacja skóry często dotyczy nazw typu hialuron, kwas hialuronowy i hialuronian. Każdy z nich wskazuje na to samo. Jednakże kwas hialuronowy stawia na różne rozmiaru cząsteczek. Wielkocząsteczkowy kwas hialuronowy bazuje na długim łańcuchu cząsteczek, tworząc cienką warstwę na skórze. Efektem jest jej uelastycznienie. Niskocząsteczkowy kwas hialuronowy z kolei składa się z krótkiego łańcucha cząsteczek. To sprawia, że wnika w głąb skóry i pozwala magazynować wilgoć tkance łącznej. Skóra staje się zatem jędrniejsza, a zmarszczki są spłycone. Możemy liczyć na długofalowe efekty stosowania. 

Pielęgnacja skóry

Krem z kwasem hialuronowym działa najskuteczniej wtedy, gdy na cerę nakładamy cząsteczki o różnej wielkości. Dzięki temu wykorzystujemy pozytywne i skuteczne działanie kwasu hialuronowego. Eksperci wskazują, że im mniejsze łańcuchy kwasu hialuronowego, tym głębiej dotrze on w głąb skóry. Jeśli zależy nam na efektach długotrwałych, nasza pielęgnacja powinna opierać się na większej ilości krótkołańcuchowych związków. To pozwala dać pewność, że aktywny składnik przeciwstarzeniowy doskonale wnika w skórę. 

Pielęgnacja cery bazuje na wielu etapach, które wykonujemy rano i wieczorem. Nie można pomijać żadnego kroku oczyszczania, gdyż w przeciwnym razie nasza cera będzie borykać się z wieloma problemami. Młoda i jędrna cera jest marzeniem każdej kobiety, dlatego warto regularnie sięgać po kremy z kwasem hialuronowym. Oferta na rynku jest zróżnicowana, co daje wiele możliwości podczas poszukiwań. 

Materiał zewnętrzny

Udostępnij