fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Lifestyle

Jak dbać o związek, będąc zapracowanym?

Jak dbać o związek, będąc zapracowanym?

Masa obowiązków i niewielka ilość wolnego czasu, który można by poświęcić partnerowi, to jeden z najczęstszych problemów współczesnych związków. Tymczasem żeby związek był trwały, wymaga on pracy ze strony obu partnerów. Jak o niego dbać, kiedy wolnego czasu ledwie starcza na odpoczynek? Co może zrobić druga osoba, aby jej zapracowany partner czuł niezbędne wsparcie?

Bliskość a natłok obowiązków

Wspólne zajęcia, budowanie zaufania, czy nawet rozmowa – to wszystko wymaga czasu, którego zapracowane osoby mają stosunkowo niewiele. Poświęcając się pracy, z jednej strony ważne jest, żeby druga osoba szanowała to i rozumiała, zamiast postrzegać sprawę jako nieodpowiednio ustawione priorytety. Z drugiej strony natomiast ten z partnerów, któremu brakuje czasu, powinien znaleźć chwilę choćby na drobne gesty, aby pokazać, że związek wiele dla niego znaczy.

Co może być takim drobnym gestem? Choćby wiadomość zapisana na karteczce, przygotowane wcześniej śniadanie, albo kwiaty kupione w drodze powrotnej z pracy. Istotne jest także to, w jaki sposób zaplanuje się jedną z nielicznych wolnych chwil. W takiej sytuacji całą uwagę dobrze jest skupić na swojej drugiej połówce. Nie rozmawiać o obowiązkach, nie sprawdzać maili na telefonie, ani nie zastanawiać się nad następnym dniem w pracy.

związek para

Jak więc spędzać czas razem? Z całą pewnością dużo rozmawiać, w tym także o ewentualnych problemach w związku. Zaleca się także w wolnej chwili nadrobić zaległości w relacji fizycznej. Wolny weekend to dobry moment na wspólne wylegiwanie się w sypialni, a nawet spróbowanie czegoś całkowicie nowego jak choćby BDSM, który rozbudzi emocje.

Niezbędne wsparcie dla zapracowanego partnera

Człowiek, który poświęca większość swojego czasu na obowiązki i pracę, w wolne popołudnie może być po prostu zbyt zmęczony, żeby wybrać się na przykład na przejażdżkę rowerową. Chociaż jego partner lub partnerka mogą czuć się zawiedzeni, powinni to zrozumieć. Próby podważania jego zmęczenia, podobnie jak negowanie konieczności ciągłej pracy, zostaną prawdopodobnie odebrane jako atak i mogą łatwo zakończyć się kłótnią.

W zdrowym związku partnerzy powinni wspierać się nawzajem w rozwoju. Kiedy jedna osoba z pary ciężko pracuje, druga może wykonać całą masę gestów, żeby pokazać, że docenia ona jej poświęcenie. Można na przykład posprzątać mieszkanie, przejąć na siebie część obowiązków związanych z domem, przygotować bliskiej osobie ciepły posiłek, albo nawet zaplanować wolny wieczór z gadżetami od easytoys.pl.

związek

Czas na rozmowę i wspólne plany

Komunikacja jest konieczna w związku. To dzięki niej partnerzy znają swoje wzajemne odczucia, oczekiwania, czy nawet to, co sprawia im zawód i może ich zranić. Kiedy znaleźć czas na rozmowę? Najlepiej w każdej wolnej chwili. Eksperci radzą, aby każda para znalazła dla siebie jedno popołudnie przynajmniej raz w tygodniu. To dobry czas na spokojne omówienie ostatnich dni, w tym także pod kątem ewentualnych negatywnych emocji, które pojawiły się w tym czasie.

Ktoś, kto dużo pracuje, może niechętnie snuć ambitne plany. Jak więc zaplanować aktywnie spędzony czas razem, biorąc pod uwagę zmęczenie takiej osoby? Przede wszystkim warto przejąć część organizacyjną, a nawet przygotować dla niej niespodziankę. Dobrze jest również pomyśleć o takich aktywnościach, które mogą stać się formą przyjemnego odpoczynku. Udanym pomysłem może być zorganizowanie pikniku na łonie natury albo choćby domowego seansu filmowego z przekąskami.

Udostępnij