Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jak wybrać odpowiednią i wygodną bieliznę na co dzień?

6 stycznia 2024 bielizna na co dzień


Dobranie odpowiedniej bielizny nie musi być problemem. Ważne jest to, aby była ona nie tylko wygodna, ale także zdrowa.

Bielizna dla kobiet a zdrowie intymne

Bielizna to najważniejszy element ubioru. Chroni ona strefy intymne przed otarciami, temperaturą i czynnikami zewnętrznymi. Dobrze dobrana bielizna to także profilaktyka infekcji intymnych. Bielizna sztuczna czy syntetyczna blokuje dopływ powietrza do skóry, co z kolei powoduje rozwój bakterii beztlenowych, odpowiedzialnych za wyżej wspomniane infekcje. Oprócz tego bielizna z włókien sztucznych może powodować przegrzewanie się stref intymnych i ich nadmierne pocenie. To z kolei może powodować nieprzyjemne otarcia, brzydki zapach i uczucie braku świeżości.

Jaką bieliznę na co dzień wybrać?

Zdecydowanie lepiej postawić na naturalne materiały, takie jak bawełna. Pozwala ona skórze oddychać, dobrze pochłania wilgoć, nie podrażnia skóry ani błon śluzowych, przez co nie powoduje zwiększenia produkcji wydzieliny. Bawełniane majtki w upał dają przyjemne uczucie chłodu, a w zimie dobrze izolują strefy intymne przed zimnem. Równie ważny co materiał, jest odpowiedni rozmiar i fason. Jeśli chodzi o ten pierwszy – przed zakupem sprawdź zawsze tabelę rozmiarów dostarczoną przez producenta. Jeśli jesteś na granicy dwóch rozmiarów – śmiało wybierz ten większy. Majtki powinny być dobrze dopasowane, ale nie ciasne. Z kolei zbyt luźne nie będą stanowiły odpowiedniej ochrony miejsc intymnych. Polecanym fasonem majtek są zarówno klasyczne figi, jak i bokserki. Obydwa modele zapewniają ochronę, nie wrzynają się i nie zawijają. Wybieraj takie o standardowym stanie. Wysoki stan może uciskać narządy wewnętrzne, powodując dyskomfort i działać niekorzystnie na mięśnie dna miednicy. Stringi i koronkowe majtki ubieraj okazjonalnie. O ile koronka (z naturalnych materiałów) nie powinna powodować problemów u zdrowych kobiet, o tyle u tych po cięciu cesarskim może powodować podrażnienia i gorsze gojenie się rany. Stringi z kolei mogą przesuwać się i przenosić bakterie z odbytu w okolice pochwy, a to prosty przepis na infekcję. Figi i brazyliany zmieniaj codziennie lub jeśli tego potrzebujesz – także w ciągu dnia. Jeśli zdecydujesz się na stringi, zmieniaj je częściej niż raz na dobę. Majtki pierz w 60° C, w proszku lub płynie przeznaczonym do bielizny.

Odpowiednio dobrane majtki damskie muszą być nie tylko ładne, ale także wygodne, przewiewne i dopasowane do sylwetki. Najlepiej, by były wykonane z bawełny. Kupując takie majtki i zmieniając je regularnie, możesz zapobiec nieprzyjemnym infekcjom intymnym.

Materiał zewnętrzny

Redakcja fashionhouse.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Ochrona obiektów w praktyce
ból nóg
bielizna na co dzień

Jesteś zainteresowany reklamą?

bielizna na co dzień