fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Lifestyle

Jak zrobić efekt syrenki na paznokciach?

Jak zrobić efekt syrenki na paznokciach?

Profesjonalnie wykonany efekt syrenki na paznokciach to subtelne i bardzo eleganckie zdobienie- znacznie delikatniejsze niż w przypadku zastosowania stylizacji z wykorzystaniem brokatu. Celem, jaki chce się uzyskać jest osiągnięcie trójwymiarowego efektu, koloru, który pięknie się mieni i delikatnie połyskuje. To świetna alternatywa dla monochromatycznych propozycji manicure, które z czasem mogą się nam po prostu odrobinę znudzić. Efekt syrenki to propozycja właściwie na każdą porę roku – wyjaśnia Marta Kawińska – przedstawicielka portalu z pomysłami na paznokcie.

Co to jest efekt syrenki?

Taka technika coraz bardziej zyskuje na popularności- można więc z powodzeniem ją wypróbować podczas następnej sesji stylizacji paznokci- jest szalenie modna. Jest to manicure paznokci z wykorzystaniem specjalnego, dedykowanego do tego celu pyłku. Produkt ten w praktyce często jest kojarzony z brokatem, warto jednak przede wszystkim zwrócić uwagę na fakt, że jest on znacznie drobniejszy i delikatniejszy, jeśli chodzi o jego strukturę. Pozwala on na uzyskanie trójwymiarowego efektu na paznokciach poprzez fakt, że pięknie mieni się w świetle i połyskuje. Pyłek stanowi więc mniej krzykliwą wersję tradycyjnego, dobrze wszystkim znanego brokatu. Istnieje bardzo wiele możliwości zastosowania pyłku tak, aby uzyskać efekt syrenki: 

  • Pyłek można nakładać na całą płytkę paznokci, ale można też pokusić się o wykonanie mieniących się końcówek. Można stosować niemalże wszystkie wersje lakierów podkładowych pod pyłek tak, aby uzyskany efekt był interesujący.
  • Pyłek można aplikować tak, aby uzyskać efekt szronu. 
  • Pierwsze wersje stylizacji paznokci z efektem syrenki były wykonywane z białym lub też czarnym lakierem podkładowym- obecnie stosuje się różne połączenia kolorystyczne. Można więc swobodnie bawić się kolorami. 
  • Pyłek można wykorzystać do stworzenia ciekawej stylizacji typu ombre, gdzie nakładamy go nierównomiernie na płytkę paznokcia tworząc ciekawą gradację koloru. 
  • Pyłki doskonale nadają się także do stylizacji fakturowanej paznokcia, gdzie oprócz samego efektu syrenki chcemy też zastosować inne elementy dekoracyjne. Można dowolnie łączyć go z innymi pomysłami na manicure hybrydowy. 
  • Stylizacja z efektem syrenki jest bardzo elegancka- spodoba się także tym paniom, które raczej preferują klasykę i poszukują czegoś, co doskonale będzie się nosić na co dzień. . 

Czy efekt syrenki można nakładać jedynie na paznokcie hybrydowe?

Zdecydowanie, najpopularniejszą wersją takiej stylizacji paznokci jest ta wykonywana z użyciem lakierów hybrydowych. Jeśli jednak chcemy- możemy spróbować wykonać efekt syrenki także z wykorzystaniem klasycznych lakierów. Pamiętajmy jednak o tym, że dzięki wykorzystaniu lakierów utwardzanych w lampie UV nasz manicure będzie trwalszy i dłużej utrzyma się na naszych paznokciach. Kupując pyłki do paznokci sprawdźmy, do jakiej metody są one wykorzystywane.

Jak zrobić efekt syrenki na paznokciach?

Wykonanie stylizacji paznokci hybrydowych z efektem syrenki jest proste. W przypadku zdecydowania się na lakiery hybrydowe, nakładamy warstwę dyspersyjną lakieru, a następnie miękką gąbeczką staramy się wetrzeć pyłek w płytkę paznokcia. Tylko i wyłącznie od nas zależy, jaki uzyskamy efekt. Jeśli pyłek nakłada się nierównomiernie- warto odrobinę dłużej popracować nad jego rozprowadzeniem po całej płytce paznokcia. Jeśli chcemy równomiernie pokryć całą płytkę paznokcia pamiętajmy o tym, aby warstwa dyspersyjna lakieru miała odpowiednią grubość- pyłek dosłownie musi się w niej zatopić. Alternatywnym rozwiązaniem jest wykonanie efektu syrenki w wersji bardziej kojarzącej się ze szronem, gdzie zaledwie delikatnie oprószymy paznokcie, aby uzyskać delikatny, iskrzący się pod światło efekt.. 

Całość powinna zostać utwardzona w lampie UV. Wykonaną stylizację warto zabezpieczyć jeszcze lakierem wykończeniowym typu top. Jeśli nałożone warstwy lakieru łuszczą się- jest to znak, aby potrzymać paznokcie w lampie trochę dłużej. Nałożenie lakieru typu top coat zabezpieczy manicure na całej płytce i zapobiegnie sytuacji, w której mógłby on delikatnie się ścierać na brzegach. Takie zdobienie paznokci pasuje praktycznie na każde wyjście i do każdej stylizacji. 

Udostępnij