fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Uroda

Jaki balsam stosować skóry bardzo suchej?

Jaki balsam stosować skóry bardzo suchej?

Nasza skóra to wizytówka przy kontakcie z drugim człowiekiem. Na jej podstawie jesteśmy skłonni dużo powiedzieć o spotkanej przez nas osobie. Dzięki niej możemy zauważyć, jak ta druga osoba pielęgnuje swój naskórek. Bardzo często wszelkie zaniedbania potrafią wyjść niezwykle szybko. Często jednak nie jesteśmy w stanie wpłynąć na naszą genetykę i musimy mierzyć się z danym typem skóry przez długie lata. Jednym z nich jest skóra bardzo sucha. Czym się charakteryzuje i jaki balsam do niej stosować? Podpowiadamy.

Objawy cery bardzo suchej

Bardzo istotne jest to, aby rozpoznać objawy, które mogą nas zaniepokoić. Skóra osób, które posiadają cerę suchą, zazwyczaj jest mocno napięta, szorstka, a także matowa. Równie często towarzyszy jej łuszczenie, swędzenie, a nawet pieczenie, które mogą powodować dyskomfort, który uaktywnia się zwłaszcza w trakcie snu. Ze względu na to, że jest cienka, naczynka krwionośne mocno prześwitują przez nią, co daje efekt jasnożółtego lub jasnoróżowego koloru skóry. Ponadto sucha skóra jest niezwykle wrażliwa na intensywne i nieodpowiednio dobrane kosmetyki, które mogą ją łatwo podrażnić.

Równie szybko przychodzi jej się również odwadniać i ulegać nawet najmniejszym uszkodzeniom. W dodatku niski poziom nawilżenia może sprawić, że na cerze suchej wcześniej widoczne są pierwsze zmarszczki na twarzy. Ma to bezpośredni związek z utratą nawilżenia z głębszych warstw naskórka, dlatego często w takich sytuacjach poleca się balsam nawilżający do suchej skóry.

Jakie mogą być przyczyny suchej skóry?

Suchość naskórka może wynikać z wielu kwestii. Przede wszystkim bardzo często dzieje się to poprzez obniżoną zdolność do wiązania i utrzymywania wody w warstwie naskórkowej. Problem ten może wynikać także z czynników zewnętrznych oraz wewnętrznych. Część z pacjentów cierpi na większą skłonność do przesuszania się naskórka, co ma bezpośredni związek z genetyką. Często jednak sami nieświadomie wpływamy na narażenie skóry na nadmierne wysuszenie. Mają na to również wpływ warunki klimatyczne, zanieczyszczenia powietrza lub źle dobrane kosmetyki, najczęściej te z dużą zawartością alkoholu.

Dla wielu nie jest to przyczyna, jednak stres potrafi nieźle namieszać na naszej twarzy. Podobnie jak zaburzenia hormonalne, które wynikają z ciąży bądź przechodzącej menopauzy. Także niektóre choroby przewlekłe mogą być przyczyną przesuszania się cery. Mogą to być cukrzyca, łuszczyca czy nawet atopowe zapalenie skóry. Naturalny proces starzenia się skóry także doprowadza do tego, że jest ona mniej elastyczna i gorzej nawilżona. Z niektórymi objawami da się jednak walczyć za pomocą dobrze dobranych produktów pielęgnacyjnych.

Jakie kosmetyki poradzą sobie z cerą bardzo suchą?

Tak jak ceramidy na włosy, tak samo mogą działać one na skórę twarzy. Ceramidy bowiem są jednym z podstawowych składników budulcowych naskórka, a dzięki ich uzupełnianiu możemy być pewni, że odpowiedni poziom nawilżenia nie wyparuje tak szybko. Podobnie jest z kremami nawilżającymi. Są one jednym z najbardziej uniwersalnych produktów kosmetycznych, które wiele kobiet zawsze ma w swojej łazience. Dobrze jest go stosować nawet dwa razy dziennie, bowiem cera skłonna do przesuszania będzie traciła wodę zdecydowanie szybciej niż przykładowo skóra ze skłonnościami do przetłuszczania się.

Innym produktem, który świetnie sprawdzi się w przypadku takiego problemu, jest balsam nawilżający do suchej skóry. Bardzo często są one hipoalergiczne i bezzapachowe, co mogłoby dodatkowo podrażniać bardzo wrażliwą cerę.

Udostępnij