fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Moda

Jakie buty wybrać w okresie letnim i wiosennym?

Jakie buty wybrać w okresie letnim i wiosennym?

Każda pora roku charakteryzuje się nieco innymi wymaganiami, co do wyboru butów. Wynika to głównie z różnic w temperaturze oraz występowania lub braku pewnych zjawisk atmosferycznych. Okres letni i wiosenny charakteryzują się wysokimi temperaturami i częstymi wycieczkami w góry lub nad morze. Warto jest wiedzieć jakie buty dobrać, ponieważ w trakcie przeprawy przez szlak może być za późno.

Klasyczne półbuty i odkryte szpilki

Tego rodzaju obuwie wykonane jest ze specjalnego materiału oraz zwykle posiada przestrzenie przepuszczające powietrze. Podczas upałów najlepiej sprawdza się skóra naturalna, ponieważ minimalizuje ryzyko otarć albo oparzeń. Warto także skorzystać z butów zbudowanych z siatki. Tego rodzaju artykuły będą charakteryzowały się dobrym przepuszczaniem powietrza, dzięki czemu stopa będzie miała zachowany odpowiedni komfort cieplny. Szczególnie dobra alternatywa to sandały lub szpilki, które są niemal w całości odkryte. Dzięki temu skóra stopy ma stały dostęp do powietrza, co zapobiegnie oparzeniom, a także umożliwi najskuteczniejszą wentylację.

Często w okresie letnim dobrym wyborem jest obuwie piankowe lub gumowe, o dużej elastyczności. Mowa tu o japonkach lub klapkach, które można spotkać często nie tylko nad morzem, ale również w mieście. Znaczenie mają specjalne perforacje, które zwykle stosuje się w obuwiu sportowym zbudowanym z siatki. Dzięki temu obieg powietrza jest jeszcze skuteczniejszy, a stopa może lepiej oddychać. 

Czy klapki się sprawdzą na co dzień?

Klapki w zależności od tego z jakiego materiału są wykonane mają potencjał na stanowienie jednej z najlepszych opcji obuwniczych na lato. Najlepiej aby były zbudowane z gumy, pianki lub żywicy. Wtedy posiadają odpowiednią elastyczność i twardość, oraz umożliwiają łatwe chłodzenie stóp. Dla infrastruktury miejskiej lepsze będą zabudowane klapki, ponieważ na betonie lub chodniku można spotkać wiele zanieczyszczeń, które mogłyby dostać się do klapka. Jeśli chodzi o wyjście nad morze lub zwykły spacer z psem japonki albo klasyczne klapki, bez żadnego zapięcia będą doskonałym wyborem. Tego rodzaju okrycie stóp jest zwłaszcza preferowany przy wyjściach na plaże. W ofercie sklepu Eurobuty z pewnością każdy znajdzie odpowiednie klapki dla siebie.

Czego unikać?

Przede wszystkim należy unikać obuwia, które jest silnie zabudowane. W bucie posiadającym niedostosowany oraz nieoddychający materiał stopa się zagotuje, a chodzenie będzie zupełnie niekomfortowe. Pułapką mogą okazać się także trendy. Czasem w sezonach letnich królują buty, które nie zapewnią komfortu cieplnego stopie oraz będą powodowały otarcia.

Obuwie także powinno być w odpowiedni sposób dostosowane do danych warunków. Przykładowo jeśli jest się na trasie górskiej lepiej zrezygnować z klapków. W przypadku wyjścia na szlak również sandały będą średnim wyborem. Do takich tras najlepsze są buty trekkingowe dostosowane do upałów. Jeśli powierzchnie są wymagające, buty powinny posiadać odpowiednią amortyzację i stabilizację. Ułatwiają one poruszanie się po niedogodnym terenie- zwłaszcza jeśli występuje tam błoto lub trasa jest śliska.

Udostępnij