fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

ModaŚlub

Kiedy wybrać suknię ślubną z długim rękawem?

Kiedy wybrać suknię ślubną z długim rękawem?

Wybór idealnej sukni ślubnej jest bardzo ważny dla każdej panny młodej, która w dniu swojego ślubu powinna czuć się wyjątkowo. Dodatkowo ogromna ilość różnych fasonów i modeli sukien ślubnych nie ułatwia nam tego zadania. Przy wyborze tej idealnej kreacji musimy wziąć pod uwagę kilka szczegółów, takich jak kolor, krój czy długość sukni. Suknię należy dopasować do figury, gdyż nie zawsze to co pięknie prezentuje się na modelce będzie równie dobrze wyglądać na nas. Ostatnio bardzo modna stała się suknia ślubna z długim rękawem. Kiedy warto zdecydować się na suknię z długim rękawem?

Zobacz także: Co daje ślub cywilny?

Dla kogo suknia ślubna z długim rękawem?

Suknia ślubna z długim rękawem będzie dobrze prezentować się zarówno na filigranowej kobiecie, a także na kobietach o nieco większych rozmiarach, które chcą ukryć różne mankamenty. Długie rękawy nadają każdej sukni klasy i elegancji niezależnie od fasonu. Suknia ślubna z długim rękawem jest dobrym rozwiązaniem jeśli nasza uroczystość zaplanowana jest jesienią bądź zimą. Natomiast również wiosną i latem można wybrać rękaw ¾ wykonany z delikatnej koronki. 

Rodzaje rękawów w sukni ślubnej

Styli rękawów jest praktycznie tyle ile fasonów i modeli sukien ślubnych. Najbardziej popularne są natomiast:  

  • Rękawy koronkowe – koronkowe suknie wiodą prym wśród sukien ślubnych niemal w każdym sezonie. Nadają one elegancji i szyku. Są też romantyczne i bardzo kobiece. Jeśli zdecydujemy się na suknię z koronkowym, długim rękawem osiągniemy bardzo ładny efekt. Rękaw może być dopasowany i delikatnie przylegający do skóry, bądź nieco luźniejszy tak aby nie ograniczać ruchów panny młodej podczas tańca.
  • Gładkie rękawy – ponadczasowe są także proste, gładkie i klasyczne suknie ślubne. Do takiej sukni będzie pasował zarówno rękaw krótki, ale także prosty, długi i lekko rozcięty na końcu.
  • Bufiaste rękawy – będą dobrze uzupełniać każdą suknię w stylu boho, dodatkowo mogą być ozdobione kolorowymi printami, co będzie się idealnie komponować z wiankiem ślubnym, jeśli panna młoda się na niego zdecyduje. 
  • Rękawy typu kimono – warto zdecydować się na suknię z rękawami typu kimono jeśli chcemy ukryć zbędne kilogramy. Możemy wybrać gładki materiał lub ozdobiony delikatną koronką, co nada lekkości całej kreacji.

Jakie są wady sukni ślubnej z długim rękawem?

Suknie ślubne z długim rękawem zdecydowanie będą prezentować się spektakularnie, niezależnie na jaki styl zdecyduje się Panna Młoda. Podczas licznych przymiarek i poprawek warto dopracować każdy szczegół. Bowiem długi rękaw może jednak sprawiać nieco kłopotów w praktyce. W przypadku sukni z koronkowym rękawem jeśli przesadzimy z koronką to może nas uwierać i krępować ruchy podczas tańca. Gładki rękaw w klasycznej sukni najlepiej wybrać jeśli planujemy uroczystość jesienią bądź zimą. Latem ze względu na wyższe temperatury może być w nich po prostu za gorąco. Minusem sukni z rękawem typu kimono będzie to, że może on nam zawadzać np. podczas jedzenia. Ponadto może nas denerwować, w momencie gdy rękawy będą się podwijać. 

Udostępnij