fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

LifestyleModa

Peruki syntetyczne czy naturalne?

Peruki syntetyczne czy naturalne?

Zdrowe i pięknie wyglądające włosy? Możliwość zmiany fryzury oraz długości lub koloru włosów w zależności od okazji? A może potrzeba noszenia peruki, aby ukryć skutki nieprzyjemnych schorzeń? Niezależnie od tego, co kieruje nami kupując perukę, ważne jest, aby była ona dobrej jakości, czyli estetycznie wykonana, z materiałów pozwalających skórze głowy na naturalne procesy i nie zsuwająca się z głowy przy każdym ruchu.

Z czego są wykonane peruki syntetyczne?

W większości peruki syntetyczne są wykonane z włókien pochodzenia syntetycznego w tym modacrylicu, futura fiber i kanekalonu. Są to popularne alternatywy dla naturalnych peruk, głównie ze względu na ich cenę. Peruki syntetyczne oferują szeroki wybór kolorów, długości i stylów, dzięki czemu można dobrać perukę idealną do potrzeb. Nowoczesne peruki syntetyczne i ich mocowania (czepki) sprawiają, że są one również odporne na działanie wody i wilgoci, co oznacza, że mogą być noszone podczas deszczu, a nawet podczas pływania.

Warto jednak pamiętać, że tworzywo, z którego są wykonane peruki, jest dosyć sztywne. Dlatego też lepiej sprawdzają się fryzury krótsze.

O czym należy pamiętać, decydując się na perukę syntetyczną?

Nawet najwyższej jakości peruki syntetyczne są raczej opcją ograniczającą się do danej fryzury, która została na niej ułożona. Jako że wykonane są z tworzyw sztucznych, bardzo źle znoszą ewentualną termostylizację. Dlatego jeżeli peruka syntetyczna ma być stosowana na co dzień i nie możemy sobie pozwolić na zakup kilku sztuk, warto zdecydować się na jak najbardziej naturalne fryzury lub takie pasujące do naszego stylu.

Peruka syntetyczna, szczególnie z czepkiem wykonanym z materiałów mało oddychających może być problematyczna latem, ze względu na przegrzewanie skóry głowy. Dlatego najlepiej jest wybrać się do salonu fryzjerskiego albo specjalistycznej pracowni i wybrać taką, która ma odpowiedniej jakości wykończenia. W takich miejscach można też zlecić stworzenie peruki, skrojonej pod swoje indywidualne potrzeby i wytyczne, a przede wszystkim idealnie dopasowaną.

Jak długo peruki syntetyczne są dobre do noszenia?

Peruki syntetyczne są tańszą alternatywą dla tych, powstałych z naturalnych włosów. Jednak nie znaczy, że są one zupełnie niewarte uwagi. Wręcz przeciwnie. Trzeba tylko wybrać odpowiednią i umieć o nią zadbać, choć nadal tworzywo, z którego wytwarzane są peruki sztuczne, może po około 6 miesiącach noszenia zacząć się plątać i matowieć. Przy odpowiednim dbaniu o perukę może ona przetrwać nieco dłużej, jednak nadal peruka naturalna to inwestycja w o wiele dłuższą żywotność.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij