fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Uroda

Pielęgnacja przed makijażem – jak przygotować skórę?

Pielęgnacja przed makijażem – jak przygotować skórę?

Czy zdarza Ci się narzekać, że Twój makijaż wygląda fatalnie nawet zaraz po nałożeniu? A może przetestowałaś już setki podkładów, pudrów i korektorów, ale żaden nie polubił się z Twoją skórą? Jeśli tak właśnie jest, to warto skupić się na czymś innym, niż makijaż. Jego zły wygląd może wynikać ze złej pielęgnacji! Jak więc zadbać o skórę, aby wyglądała dobrze w makijażu, a nawet bez niego?

Dlaczego makijaż wygląda źle? Pielęgnacja twarzy

Możemy stosować najdroższe, najlepsze kosmetyki do makijażu, ale nie zastąpią one odpowiednio dobranej pielęgnacji. Jeśli nasza skóra jest sucha, ma łuszczące się skórki, to będzie to widoczne pod warstwą podkładu. W przypadku przetłuszczające się cery z kolei, w strategicznych miejscach już po krótkim czasie może pojawić się wyświecanie (strefa T – czoło, nos, broda). Oczywiście, w wielu przypadkach i skłonnościach skóry, odpowiedni makijaż może także zatuszować niedoskonałości. Mowa tu np. o podkrążonych oczach, przebarwieniach czy wypryskach. Jednakże, z suchą skórą wiele nie zdziałamy!

Pielęgnacja nawilżająca pod makijaż

Ogólnie rzecz biorąc, właściwa pielęgnacja nawilżająca powinna być stosowana na co dzień – nie tylko przed makijażem. Dzięki temu skóra będzie zawsze dobrze wyglądać. Makijaż na zadbanej cerze dłużej się utrzymuje i dobrze się prezentuje. Pielęgnacja nawilżająca powinna obejmować przede wszystkim odpowiednie serum i krem, a do tego można uzupełniać ją dodatkowymi zabiegami. Wystarczą nawet te domowe – maska raz w tygodniu. Nudmuses ma specjalną serię nawilżającą, która składa się właśnie z trzech produktów – lekkiego kremu nawilżającego, odżywczej maski oraz żelowego serum. Świetnie sprawdzą się one przy przywracaniu równowagi bariery hydrolipidowej skóry oraz w utrzymaniu tego optymalnego nawilżenia. 

Makijaż na ważną uroczystość – jak przygotować cerę?

Jeśli mamy przed sobą ważne wydarzenie, jak ślub, ważna kolacja czy wielkie wyjście, warto dodatkowo przygotować skórę na noszenie makijażu przez kilka godzin. Na kilka dni przed uroczystością wykonaj peeling – najlepiej enzymatyczny (szczególnie, jeśli jesteś posiadaczką cery wrażliwej). Pozwoli to na wygładzenie skóry i pozbycie się ewentualnych suchych skórek. Czemu peeling trzeba wykonać kilka dni wcześniej, a nie w dniu uroczystości? Pozwoli to skórze na zregenerowanie się, a w przypadku ewentualnych podrażnień, będziemy wciąż mieli czas na przywrócenie jej odpowiedniego stanu. Zdecydowanie nie warto ryzykować w ważnym dla nas dniu! Z kolei wieczór przed uroczystością podarujmy naszej skórze dodatkowe, domowe spa. To idealny moment na maskę nawilżającą, odżywczy krem czy bogate serum. 

Czy pod makijaż powinno stosować się kosmetyki pielęgnacyjne?

Częstym błędem przy wykonywaniu makijażu jest pomijanie etapu pielęgnacji twarzy. Niektórzy od razu przechodzą do nałożenia podkładu, korektora itp., bez przygotowania cery bezpośrednio przed. Warto wprowadzić więc krok pielęgnacyjny nawet przy codziennym, lekkim make-upie! Co więc powinno się nałożyć przed przejściem do malowania twarzy? Najlepiej przeprowadzić swoją standardową, poranną pielęgnację. Myjemy twarz, tonizujemy, możemy też użyć ulubionego serum. Na to najlepiej sprawdzi się lekki krem nawilżający. Następnie nie można zapomnieć o kremie z filtrem! Dobrą alternatywą w codziennym makijażu dla tego kroku może być krem BB, który może zawierać filtr SPF, a jednocześnie wyrównać koloryt skóry. 

Jak widać, same kosmetyki do makijażu nie dadzą spektakularnego efektu bez odpowiedniej pielęgnacji. Warto stale dbać o nawilżenie skóry, a dodatkowo przed ważnymi uroczystościami zastosować się do kilku prostych kroków, które jeszcze lepiej przygotują cerę pod makijaż. Koniecznie wypróbuj serię Hydrating Ritual, która pomoże Ci na różnych etapach pielęgnacji skóry, także przed makijażem!

Udostępnij