fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Uroda

Pielęgnacja skóry twarzy w okresie jesienno-zimowym

Pielęgnacja skóry twarzy w okresie jesienno-zimowym

Latem i wiosną należy używać innych kosmetyków niż w okresie jesieni i zimy. Jesień to idealny czas, żeby stosować delikatne preparaty myjące oraz bogate odżywcze maseczki i kremy. Krem trzeba oczywiście obowiązkowo nakładać przed każdym wyjściem. Apteka internetowa oferuje szeroki wybór takich produktów.

Pielęgnacja twarzy jesienią i zimą 

Warto raz na jakiś czas wybrać się również na zabieg do kosmetyczki. Należy pamiętać, że do podrażnień skóry i jej przesuszania przyczyniają się niskie temperatury oraz wiatr. Na cerę naczynkową mają szczególnie niekorzystny wpływ. W tym artykule wymienimy skuteczne sposoby, które pomogą chronić twarz w okresie jesienno-zimowym. Pielęgnacja skóry jesienią powinna być skupiona na przygotowaniu do zimowych mrozów. Warto dodać, że regularne złuszczanie martwych komórek naskórka jest w tym okresie niezwykle ważne. Możesz używać delikatnych peelingów drobnoziarnistych lub enzymatycznych. Dzięki temu będziesz w stanie usunąć zrogowaciałą warstwę naskórka i zanieczyszczenia. Jednocześnie nie wywołasz żadnych podrażnień. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że oczyszczona skóra znacznie lepiej przyswaja składniki odżywcze maseczek, balsamów, serum oraz kremów. Lepiej poradzi sobie też w trudnych warunkach pogodowych, które niewątpliwie panują zimą. Apteka internetowa to jedno z najlepszych miejsc gdzie kupisz tego typu sprawdzone produkty. Na stronie apo-discounter.pl znajdziesz szeroki wybór produktów kosmetyków do twarzy.

Nawilżenie twarzy

O każdej porze roku podstawą pielęgnacji jest oczywiście nawilżenie. W sezonie zimowym trzeba się skoncentrować na ochronie przed utratą wilgoci. Optymalnym zabezpieczeniem dla cery będą kremy o cięższej konsystencji wzbogacone kwasem hialuronowym, olejkami oraz ceramidami. Dłonie oraz stopy też trzeba regularnie nawilżać. Te części ciała są bardzo narażone na pierzchnięcie oraz marznięcie. Jesienią i zimą usta są narażone na łuszczenie się naskórka oraz pękanie. Na ustach nie znajdują się gruczoły łojowe, które zabezpieczają skórę warg przed warunkami atmosferycznymi. Jest to naprawdę bardzo wrażliwy obszar, dlatego warto zadbać o to, żeby zawsze mieć przy sobie gęsty błyszczyk lub tłustą pomadkę ochronną. Z kolorowych kosmetyków do ust zawierających mentol lepiej zrezygnować w czasie jesieni oraz zimy. Warto również regularnie stosować specjalne peelingi przeznaczone do skóry warg. Dobrze działają także domowe metody, czyli smarowanie ust miodem. W ten sposób można delikatnie złuszczyć i odżywić usta. Możesz śmiało korzystać z właściwości peelingujących miodu, jeśli nie jesteś uczulona na ten produkt. Nie można też zapominać o filtrach UV. Zabezpieczenie skóry filtrami UV jest niezwykle ważne. Warto pamiętać, że nawet przez warstwę chmur może przedostać się promieniowanie słoneczne.

Udostępnij