fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Uroda

Pomadka ochronna – jaką wybrać i co powinna zawierać?

Pomadka ochronna – jaką wybrać i co powinna zawierać?

Masz problem z pękającymi ustami w okresie zimowym? Twoje usta są suche i przez to każda matowa pomadka nieestetycznie się roluje? To oznacza, że będziesz potrzebować pomadki ochronnej, dzięki której Twoje usta ponownie staną się piękne, nawilżone i odpowiednio odżywione. Znajdźmy zatem razem pomadkę ochronną, która sprawdzi się u Ciebie najlepiej. 

Jaki skład powinna mieć naturalna pomadka ochronna?

Naturalna pomadka do ust to dziś najpopularniejszy wybór. Coraz więcej osób zwraca uwagę na składniki, jakie są zawarte w pomadce jeszcze przed jej zakupem. To krok w dobrą stronę, aby móc kupować świadomie i przede wszystkim, aby wybrany preparat naprawdę spełniał Twoje potrzeby.

W naturalnych pomadkach ochronnych można znaleźć wiele skutecznych, ale przy okazji też bezpiecznych składników, takich jak:

  • witaminy – A, E, F,
  • olej – np. kokosowy, z wiesiołka, olej sojowy, z rokietnika, z awokado itd.,
  • naturalny miód,
  • masło shea,
  • masło kakaowe,
  • wosk pszczeli,
  • olejki eteryczne.

Dobrym wyborem będą pomadki ochronne, które zawierają również filtry UV, chroniące usta przed silnymi i niebezpiecznymi promieniami słonecznymi.

Jaką pomadkę ochronną warto zakupić?

Dobra pomadka ochronna to przede wszystkim taka, która koi suchą i podrażnioną skórę na ustach. Sporo osób boryka się również z suchymi i popękanymi ustami, dlatego też niezbędne staje się kupowanie preparatów nawilżających oraz odżywczych.

Jeśli obawiasz się, że po użyciu pomadki matowej, uzyskasz nieestetyczny efekt rolowania się na ustach, to dobrym wyborem będzie wcześniejsze nałożenie pomadki ochronnej. Takie połączenie ochroni Twoje usta, a przy tym pozwoli uzyskać świeży i przepiękny wygląd ust bez oraz z kolorową pomadką.

Przy okazji warto podkreślić, że niektóre preparaty wyposażone są w delikatny barwnik, dlatego też pomogą z powodzeniem zastąpić zwykłą pomadkę.

Forma i opakowanie pomadek ochronnych – jakie wybrać?

Kolejną kwestią, na którą musisz zwrócić uwagę to forma oraz opakowanie, w jakiej sprzedawana jest pomadka ochronna. Do wyboru jest dziś całkiem sporo różnych opcji. Jednak najpopularniejsze są pomadki w tubce oraz w sztyfcie. Wszystko przez to, że sprawiają, że pielęgnacja ust staje się szybka i łatwa.

Jednak, gdy zależy Ci na środowisku naturalnym, to ważne staje się wybieranie ekologicznych opakowań. W takim przypadku doskonałym przykładem będą preparaty, które przechowywane są w szklanych słoiczkach. Wtedy też wystarczy, że odkręcisz słoiczek, aby nałożyć na palec odrobinę preparatu, a następnie musnąć odpowiednią ilość na usta. Wybierz opakowanie, które będzie dla Ciebie najwygodniejsze.

Dlaczego warto używać pomadki ochronne?

Dostępne w sklepach pomadki ochronne gwarantują wiele korzyści. Możesz wykorzystywać je po to, żeby ochronić usta przed różnymi żywiołami, np. nadmiernym nasłonecznieniem, mrozem czy wiatrem. Taka bariera ochronna sprawi, że nie będziesz borykała się z suchymi, zaczerwienionymi i popękanymi ustami, które są niekomfortowe i nieestetyczne. Zamiast tego Twoje usta staną się gładkie, elastyczne, miękkie oraz będą cudownie pachniały.

Czy to jedyne korzyści, jakie może zapewnić naturalna pomadka ochronna? Otóż nie! Czasem nawet nie zdajesz sobie sprawę z tego, że podczas malowania nią ust, Twój uśmiech staje się jeszcze piękniejszy, a Twarz przyciąga spojrzenia. 

Zresztą dzięki pomadce ochronnej Twoje usta będą wyglądały na pełniejsze i zadbane. Dzięki czemu nie będzie potrzebne nawet ich malowanie tradycyjną szminką. W ten sposób poczujesz się pewniej.

Udostępnij