fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Lifestyle

Walizka, torba, a może plecak – co jest najlepszym wyborem właśnie dla Ciebie?

Walizka, torba, a może plecak – co jest najlepszym wyborem właśnie dla Ciebie?

W co się spakować? Jak się spakować? Te pytania kłębią się w naszej głowie, gdy wybieramy się na jakiś wyjazd. W końcu nikt nie ma ochoty „taszczyć” za sobą ciężkiej torby napakowanej rzeczami, które zupełnie nie są już potrzebne. Na szczęście z naszymi radami już nigdy nie popełnicie błędu i zawsze będziecie dobrze spakowani. Dziś zastanowimy się co najlepiej wybrać- czy jest to walizka, torba, a może plecak.

Wygoda rzecz ważna, czyli przed Państwem walizki

Walizki dostępne są w wielu różnych wariantach i rodzajach. Przede wszystkim przy wyborze należy zwrócić uwagę na sam materiał. Jeżeli szukacie dobrej i taniej walizki, która dodatkowo dobrze się prezentuje, to idealnym wyborem będzie walizka z tworzywa ABS. Jest ona odporna na uszkodzenia mechaniczne, nie przemaka i jest estetyczna. Zwróćcie też uwagę na kółka. W tym przypadku najlepiej wybrać takie, które są wykonane z kauczuku bądź mają domieszką kauczuku. Wtedy pracują zdecydowanie płynniej, a przy tym cicho i rzecz jasna łatwiej jest pokonać nierówności. Oczywiście ważna jest rączka teleskopowa, która powinna płynnie pracować. Czas wybrać wielkość walizki. Duża walizka jest idealna na wyjazd wakacyjny około 2 tygodniowy. Pamiętajcie, że pakując się należy zabrać tylko i wyłącznie niezbędne rzeczy. Wybierając się do ciepłych krajów nie ma sensu zabierania swetrów czy też ubrać formalnych czy wieczorowych, bo i tak z nich nie skorzystacie. Walizka średnia wystarczy w zupełności na wyjazd tygodniowy, a na weekendowy sprawdzą się walizki na kółkach kabinowe. Jeszcze tylko trzeba znaleźć dobry sklep z walizkami i już można udać się na zakupy.

Dla kogo idealnym wyborem jest torba?

Torba podróżna nie jest bardzo popularnym rozwiązaniem, bo w przeciwieństwie do walizek na kółkach nie jest zanadto wygodna. W końcu musicie ją nosić, a gdy będzie naprawdę pełna, to już zupełnie będzie niepraktyczna. Ale nadal ma swoich zwolenników. Gdy wybieracie się na wakacje i lecicie samolotem, to takie rozwiązanie zupełnie odpada. Ewentualnie możecie wybrać torbę, gdy jedziecie na weekend i tutaj warto postawić na torbę weekendową, która jest elegancka. Torby poliestrowe nie są w żadnym wypadku dobrym wyborem, szczególnie że nie są trwałe, zazwyczaj też mają niewygodne i twarde uszy i człowiek prezentuje się jakby wybierał się na targ handlować, a nie jechał na wakacje czy wycieczkę. Wiecie ewentualnie dla kogo sprawdzą się torby? Dla nastolatków, którzy wybierają się pod namiot. W końcu nie są za wygodne, a więc młodzież będzie musiała ograniczyć ilość rzeczy, bo niesienie ciężkiej torby to nie jest to, co nastolatkowie lubią najbardziej.

torby i walizki

A co z plecakiem?

Gdy jedziecie na wycieczkę surwiwalową czy też wybieracie się na obóz i warunki mogą być trudne, to plecak będzie najlepszym wyborem. W końcu trudno jest ciągnąć walizkę po ścieżce w górach. Natomiast noszenie plecaka jest całkiem ok. Do tego do pasów czy też karabińczyków możecie podpiąć śpiwór czy namiot. Rzecz jasna w przypadku wyboru plecaka trzeba zwrócić uwagę na sam materiał, który powinien być wytrzymały i odporny na uszkodzenia. Do tego materiał powinien być wodoodporny. Dobrze jeżeli plecak jest nie tylko pojemny, ale też posiada przegródki na akcesoria. Zapinanie na pasek z karabińczykami zwiększa jeszcze bardziej wygodę. Jeżeli wybieracie się w góry czy może na wycieczkę autostopem lub zamierzacie podróżować różnymi środkami transportu i spać w namiocie, to rzeczywiście właśnie dla Was namiot będzie wręcz idealnym wyborem.

Jak się spakować, by nie żałować?

Nadmiar rzeczy sprawi, że Wasze walizki czy torby bądź plecaki będą ciężkie – tak to truizm i fakt oczywisty. A jednak dlaczego wciąż tak wiele osób pakuje multum rzeczy, które zwyczajnie nie są już im potrzebne. Do tego pamiętajcie, aby nie zabierać na wyjazd cennych rzeczy. Jeżeli pakujecie sprzęty, to umieszczajcie je między rzeczami, podobnie zresztą jak pieniądze czy biżuterie. Kosmetyki zawsze trzymajcie dobrze zabezpieczone tak, aby ich zawartość nie wylądowała na Waszych ubraniach. A na końcu pamiętajcie, że na dnie zawsze pakujemy ręczniki, potem spodnie i koszulki, a zaraz po otwarciu walizki powinny znajdować się buty.

Udostępnij