Strona główna
Ślub
Tutaj jesteś

Jak wysłać list z zaproszeniem ślubnym?

29 sierpnia 2022 jak wysłać list


Niewątpliwym dylematem dla wielu par jest odpowiednie wypisanie i wysłanie zaproszenia ślubnego. Bo przecież każdy gość, którego będą zapraszać, jest ważny. Ale czy wszyscy są tak samo ważni, jeśli chodzi o sposób zaproszenia? Czy wszystkich trzeba oficjalnie zapraszać? Czy rodziców trzeba zapraszać na wesele z dziećmi? A co w sytuacji, kiedy chcemy poprosić o pieniądze zamiast prezentu? Czy tak w ogóle wypada? No i jak te zaproszenia wszystkie wysłać?

Goście – to oni tworzą klimat wesela

To, że goście tworzą klimat wesela, jest oczywiste i nie podlega żadnej dyskusji. Warto więc zaprosić ich z należytym szacunkiem i radością. Dzięki temu przyjdą oni na zabawę w dobrym nastroju i odpowiednim nastawieniu, czym stworzą fantastyczną atmosferę. Najważniejsze, aby każdy z gości zaproszonych na ślub, czuł się na nim chciany i mile widziany. Jak wypisać zaproszenia? Przede wszystkim zaproszenie powinno być przygotowane starannie i bezbłędnie. Warto znać język polski w stopniu zaawansowanym, w innym przypadku dobrze jest poprosić o wypisanie zaproszeń osobę, która takie umiejętności posiada. Pisząc imię i nazwisko gościa, warto dobrze się do tego przyłożyć, aby nikogo nie urazić.

Kogo zaprasza się na wesele z osobą towarzyszącą?

Zasady savoir-vivre wymagają, aby z osobą towarzyszącą zapraszać osoby dorosłe. Oczywiście można także zaprosić osoby młodsze z taką osobą, ale warto wtedy skonsultować się z ich rodzicami. Osobę towarzyszącą należy wskazać na zaproszeniu imiennie lub jako właśnie „osobę towarzyszącą”.

Kiedy więc należy zaprosić kogoś z „osoba towarzyszącą”?

Przede wszystkim w sytuacji, kiedy nie mamy pojęcia, jak nazywa się partner/partnerka osoby zapraszanej, a możliwości na zdobycie takiej wiedzy są niewielkie. Ponadto zaproszenie tej treści powinno mieć miejsce wtedy, gdy nie mamy wiedzy, czy zapraszana osoba jest w związku. Podobnie jest w sytuacji, kiedy osoba zapraszana jest w nowym związku i nie jesteśmy pewni, czy ta sytuacja nie ulegnie zmianie. Należy jednak pamiętać o tym, że na winietkach, które stawia się na stole, musi znajdować się imię i nazwisko osoby towarzyszącej. Napis „osoba towarzysząca” to w takim przypadku faux pas. Nie wypada również zapraszać z „osobą towarzyszącą” osoby będącej w wieloletnim związku, choć nie będącej w związku małżeńskim.

Jak wysłać list? Mimo zmieniającego się świata i powszechnie dostępnego Internetu,. niegrzeczne jest zapraszanie kogoś poprzez wydarzenie na Facebooku, wiadomość prywatną na Messengerze lub Instagramie. Osoba z klasą, a chcemy za taką uchodzić, powinna unikać tego typu zaproszeń. Wręczenie zaproszenia osobiście wydaje się najlepszym wyborem, choć za pośrednictwem poczty również można tego dokonać. Często nasi goście mieszkają zbyt daleko i w takiej sytuacji wysłanie zaproszenia na ślub, wraz miłym liścikiem, będzie idealnym rozwiązaniem. Dzwoniąc i uprzedzając, jednocześnie, o papierowym wysłaniu zaproszenia sprawimy, że osoba zapraszana poczuje się wyjątkowo i z chęcią przyjmie je i uświetni swoją osobą to ważne wydarzenie.

Redakcja fashionhouse.pl

Zespół Fashionhouse.pl to entuzjaści piękna i stylu, którzy z pasją tworzą treści łączące modę, urodę i inspiracje lifestyle’owe. Doradzamy, jak wyglądać i czuć się najlepiej w ważnych momentach życia, takich jak ślub, ale też na co dzień. Znajdziesz u nas także pomysły na relaks i rozrywkę, które dopełnią Twoje stylowe życie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Motyw przewodni na ślub w czerwcu
Motyw przewodni na ślub w czerwcu
Ślub w stylu rustykalnym – jak stworzyć romantyczną i naturalną atmosferę

Jesteś zainteresowany reklamą?