Jeżeli posiadanie kręconych włosów jest Twoim marzeniem, a jednocześnie słyszałaś, że trwała ondulacja bardzo niszczy włosy, to na pewno obawiasz się tego zabiegu. Dlatego w dzisiejszym poradniku dowiesz się więcej na jego temat. Przedstawimy fakty, ale i popularne mity. Dzięki temu łatwiej będzie Ci podjąć decyzję, czy chcesz się na ten zabieg stylizacyjny zdecydować.
Poznaj powielane mity na temat trwałej ondulacji włosów, czyli sposobu na kręcone włosy
Jednym z większych mitów jest to, że trwała ondulacja jest dobra jedynie dla starszych pań i bardzo niszczy włosy. Otóż nic bardziej mylnego, ponieważ kobiety 20-30 letnie będą świetnie wyglądać po tym zabiegu. Co więcej jest on polecany nawet dla kobiet, które mają bardzo cienkie włosy, które przylegają do skóry głowy. Dzięki temu zabiegowi można podnieść je u nasady Jednocześnie można dopasować stopień skrętu do własnych preferencji. Zatem dzięki ondulacji uzyskasz nie tylko mocno kręcone włosy, ale również falowane. Warto podkreślić, że zabieg nie musi mieć destrukcyjnego wpływu na strukturę włosa, gdyż można wybrać trwałą ondulację ziołową lub kwaśną. Efekt nie utrzymuje się w tym przypadku bardzo długo, ale też włosy przy odpowiedniej pielęgnacji nie stają się tak sianowate, jak wtedy gdy stawia się na tradycyjną trwałą, modną choćby w latach 80-tych i 90-tych. Twoje włosy nie muszą być przesuszone po trwałej. Pewne jest natomiast to, że dzięki temu zabiegowi problem z nadmiernie przetłuszczającym się włosami się skończy. Odchodzi się od stosowania trwałej ondulacji metodą na gorąco. Zarówno metoda headlines, ziołowa, jak i kwaśna może dać satysfakcjonujące efekty i nie trzeba wybierać zasadowej trwałej ondulacji.
Fakty na temat trwałej ondulacji – co powinnaś wiedzieć przed jej wykonaniem?
Faktem jest, że preparaty do trwałej ondulacji mogą rozjaśniać włosy. Dlatego jeżeli chcesz zdecydować się na trwałą i farbowanie, zafunduj swoim włosom te zabiegi właśnie w tej kolejności. Nie ma natomiast przeciwwskazań do wykonania trwałej na rozjaśnionych włosach i w tym przypadku polecane są najłagodniejsze trwałe, aby jak najmniej niszczyć włosy, których struktura została już naruszona przez rozjaśnianie. Trwałą można wykonać w momencie gdy włosy zregenerują się po zabiegu. Nie jest zalecany w przypadku włosów mocno rozjaśnionych. Na koloryzację po trwałej można zdecydować się po kilku dniach. Nie zaleca się jednoczesnego wykonywania trwałej i koloryzacji, gdyż jest to dla włosów zbyt obciążające. Do pielęgnacji kręconych włosów po trwałej należy używać kosmetyków do kręconych włosów. Po myciu każdorazowo zaleca się nakładanie odżywki lub maski, a na końcówki olejku. Warto wiedzieć, że olejowanie włosów zapobiega powstawaniu efektu siana na głowie i sprawia, że Twoje loki wyglądają na zdrowe. Staraj się nie suszyć włosów suszarką po myciu, a jeśli już po nią sięgasz używaj chłodnego nawiewu. Nie można demonizować zabiegu trwałej ondulacji bo pozwala podnieść włosy u nasady i nadać im zdecydowanie większą objętość, a do tego uzyskać eleganckie loki. Warto podkreślić, że obecnie zabieg trwałej ondulacji wykonuje się inaczej niż kiedyś. Włosów nie nawija się już ściśle, dociskając wałki do skóry głowy, a nieco luźniej. Dzięki temu można uzyskać bardziej naturalny efekt skrętu. Do tego płyny do trwałej ondulacji mają już inną, mniej inwazyjną formułę. Podobnie jak w przypadku farbowania nie stosuje się już amoniaku.