fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

LifestyleModa

Blogi modowe i ich rola w kształtowaniu trendów

Blogi modowe i ich rola w kształtowaniu trendów

Zmieniająca się moda stanowi obszar zainteresowania wielu młodych kobiet, posiadających dobry gust i świadome wyczucie stylu. Inspiracją dla nich stają się świetnie ubrane celebrytki, aktorki, piosenkarki czy inne gwiazdy światowego formatu. Ponieważ obecnie jednym z najbardziej nośnych źródeł przekazu jest Internet, to właśnie tam blogerki modowe prezentują swoje stylizacje i porady dotyczące dobierania odzieży oraz pasujących dodatków. Blogi modowe cieszą się ogromną popularnością, a najlepsze z nich mają naprawdę spore zasięgi i renomę. Niektóre fashionistki były znane już wcześniej, jak np. Kasia Tusk, córka czołowego polityka. Inne zdobyły sławę i uznanie dopiero po publikacji swoich modowych osiągnięć.

Zobacz także: Przerabianie ubrań czy zakup nowych? Przeróbki ubrań są modne!

Czym zajmują się blogerki modowe?

Kobiety piszące o ubraniach i akcesoriach muszą przede wszystkim kochać to, co robią i interesować się szeroko pojętą tematyką modową. Powinny nieustannie poszerzać zakres swojej wiedzy dotyczącej zwłaszcza obowiązujących fasonów, deseni, łączenia stylów, a nawet szycia odzieży, śledzić pokazy mody oraz dokonania najsłynniejszych stylistów. Fashionistki muszą również uwielbiać zakupy, uzupełniać swoje kolekcje odzieży i dodatków, a także ubierać się w interesujący sposób, podkreślając indywidualny styl. Niektóre z blogerek modowych z pasji uczyniły już sobie pełnoetatową pracę. Udzielają się nie tylko na internetowych blogach, ale również w social mediach typu Facebook czy Instagram. Dobra strona modowa powinna łączyć w sobie wyczucie zmieniających się konwencji, oryginalne połączenia stylizacyjne oraz wysokiej jakości zdjęcia i zgrabne teksty, które będzie się chciało czytać. Dlatego też najlepsze blogerki modowe muszą posiadać takie umiejętności jak poczucie estetyki, wprawne oko do fotografowania czy zdolność tworzenia poprawnych tekstów.

Popularne blogerki od mody w Polsce

Do jednych z najbardziej znanych kobiet w Polsce piszących o modzie zalicza się m.in. Tamara Gonzales Perea, znana pod pseudonimem Macademian Girl, obecnie prowadząca jedną z telewizji śniadaniowych. Barwne stroje Tamary połączone z jej egzotyczną urodą zawsze robią piorunujące wrażenie. Najsłynniejsze blogi modowe w Polsce to Fashionelka autorstwa Elizy Wydrych a także blog prowadzony przez Julię Kaczyńską (występującą w przestrzeni publicznej jako Maffasion), oraz Alicję Zielasko (znaną jako Alice Point). Oczywiście najbardziej rozpoznawalne blogerki doczekały się wielu naśladowczyń. Obecnie całe grupy młodych dziewcząt próbują swoich sił w modowym świecie.

Co powodują współczesne blogi modowe?

Blogi modowe, obok parentingowych i ogólnych mieszczących się w szerszej kategorii o nazwie life style, stanowią jedne z najczęściej odwiedzanych przez internautów. Oznacza to, iż coraz więcej ludzi chce wyglądać dobrze i nauczyć się takiego dobierania kreacji, by prezentowały się naprawdę modnie, jednocześnie pasując do figury konkretnej osoby. Blogi poświęcone modzie powodują wzrost świadomości w zakresie ubierania się, udowadniając przy tym, że przepiękna stylizacja nie zawsze musi być horrendalnie droga. Równie dobrze może pochodzić z „sieciówki” lub second handu, ale za sprawą efektownych dodatków może wyglądać niczym kreacja z czerwonego dywanu.

Udostępnij