fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Uroda

Jak zadbać o piękne i zdrowe męskie włosy?

Jak zadbać o piękne i zdrowe męskie włosy?

Choć to kobiety są najczęściej kojarzone z częstymi wizytami u fryzjera czy kosmetyczki, to jednak dziś coraz więcej mężczyzn świadomie dba o swoją urodę, w tym o stan i zdrowie włosów. Obecnie zadbana fryzura czy piękna broda stanowią wyznacznik męskiej elegancji. Dziś pochylimy się nad męską pielęgnacją włosów, akcentując sprawdzone sposoby na ich piękny i zdrowy wygląd.

Wszystko zaczyna się w naszej głowie

Wielu mężczyzn świadomie bagatelizuje pielęgnację, gdyż wciąż kierując się stereotypowym wyobrażeniem męskości, uważają, że dbanie o zdrowe włosy czy paznokcie oznacza słabość i delikatność zarezerwowane jedynie dla kobiet. Oczywiście, niezwykle cieszy fakt, że takie archaiczne myślenie odchodzi do lamusa. Coraz częściej panowie uświadamiają sobie, że tak naprawdę stosując różnorodne kosmetyki czy zabiegi pielęgnacyjne, poprawiamy także swoje samopoczucie. Wszystko bowiem rozgrywa się najpierw na poziomie naszego umysłu. Jeśli pokonamy środowiskowe i stereotypowe myślenie o męskiej pielęgnacji, możemy wiele zyskać.

Wciąż twierdzi się, że mężczyźni nie dbają o swój wygląd, nie interesuje ich opinia innych. Nic bardziej mylnego. Otóż problemy z wyglądem mogą negatywnie wpływać na samopoczucie, jak i samoakceptację.

Wystarczy wspomnieć o łysieniu mężczyzn, które jest powszechnym problemem wśród panów. Dziś wydaje się, że w dobie doskonałej jakości peruk męskich, np. takich jak te: https://sagatia.pl/kategoria-produktu/peruki-meskie/, które kryją mankamenty urody, w tym przerzedzone włosy, mogą stanowić prosty sposób na ukrycie schodzeń skóry głowy. Jednak wciąż założenie tupecika czy peruki dla wielu mężczyzn stanowi graniczne doświadczenie. Jednak wielu panów, którzy zdecydowali się na taki krok, pokonując kulturowe schematy, są na co dzień bardziej pewni siebie, ze spokojem biorą udział w spotkaniach służbowych czy ze znajomymi.

Peruki czy tupeciki to skuteczne metody na zakrycie łysiny, czy proste stworzenie idealnej fryzury. Warto jednak te rozwiązania uzupełnić o właściwą dermopielęgnację.

Pielęgnacja męskich włosów krok po kroku

Zacznijmy od początku, a więc od wyboru odpowiednich kosmetyków. Tu nie będzie zaskoczeniem, jeśli powiemy, że dobór odpowiednich szamponów i odżywek ma znaczenie. Podczas wyboru kosmetyków weź pod uwagę:

 • grubość włosów,
 • długość włosów,
 • struktury włosa,
 • stan skóry głowy,
 • własne preferencje.

Zupełnie inaczej będzie działał szampon do włosów puszących się i niezwykle gęstych, a zgoła odmiennym działaniem będzie charakteryzował się szampon do włosów cienkich i łamliwych. Warto więc poświęcić kilka chwil w drogerii, by wybrać odpowiedni produkt. Jeśli nie potrafisz samodzielnie ustalić stanu włosów i skóry głowy, wybierz się do dermatologa, który określi ich charakterystykę i podpowie, które rozwiązania wybrać.

Następnie, kiedy już wybraliśmy odpowiednie kosmetyki, warto poznać tajniki doskonałego mycia męskich włosów. Jak krok po kroku profesjonalnie umyć głowę czy brodę?

 • Ustaw letnią temperaturę wody.
 • Niewielką ilość szamponu wylej na dłoń.
 • Rozetrzyj kosmetyk w dłoniach.
 • Nanieś szampon na skórę głowy, delikatnie masując ją opuszkami.
 • Dokładnie spłucz skórę głowy.
 • Wytrzyj głowę bawełnianym ręcznikiem lub ręcznikiem papierowym.

Ważne jest, by pamiętać o tym, że przede wszystkim powinniśmy myć skórę głowy, a nie same włosy. Po tak profesjonalnej higienie włosów można zastosować odpowiednią do struktury włosów odżywkę.

Zdrowe włosy to piękne włosy. Jeśli zadbasz o ich doskonałą kondycję, z pewnością zyska na tym twoja pewność siebie.

Udostępnij