fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Lifestyle

Kozaki damskie jako dopełnienie stylizacji

Kozaki damskie jako dopełnienie stylizacji

Kozaki za kolano stanowią jedne z najbardziej popularnych butów w sezonie jesienno-zimowym. Doskonale sprawdzają się one w przypadku eleganckich stylizacji, jednak mogą być one również elementem codziennego ubioru. Jest to bowiem dość uniwersalny rodzaj butów. Jak stworzyć odpowiednią stylizację w oparciu o kozaki damskie?

Dla kogo kozaki za kolano będą odpowiednie?

Kozaki za kolano stanowią obowiązkową pozycję w garderobie wielu kobiet. Idealnie sprawdzają się one podczas sezonu jesienno-zimowego. Pasują one bowiem do wielu stylizacji. Kozaki damskie można nosić do klasycznych, niebieskich jeansów, a także do sukienek. Dla kogo jednak takie buty będą najbardziej odpowiednie?
Otóż kozaki za kolano to doskonały wybór dla wszystkich kobiet niskiego oraz średniego wzrostu. Taki rodzaj buta optycznie wydłuża nogi, dzięki czemu kobieta wydaje się nieco wyższa, niż jest w rzeczywistości. Niskie kobiety bardzo chętnie sięgają po kozaki na wysokim obcasie, aby dodatkowo dodać sobie kilka centymetrów.
Drugą grupą kobiet, dla których kozaki za kolano stanowią obowiązkowy element garderoby, to kobiety o mocnych i szerokich łydkach. Kozaki doskonale maskują ten fragment nóg, dzięki czemu wydają się one znacznie szczuplejsze.
Kozaki za kolano są również doskonałym wyborem dla wysokich i szczupłych dziewczyn. Takie buty podkreślają bowiem ich długie nogi i sprawiają, że prezentują się one bardziej zjawiskowo. Warto pamiętać jednak o tym, że w przypadku szczupłych i wysokich dziewczyn najlepszym rozwiązaniem są kozaki, które mają wąską cholewkę.

Z czym nosić kozaki za kolano?

Kozaki damskie to bardzo uniwersalny rodzaj buta, który można nosić praktycznie ze wszystkim. Oto trzy sprawdzone stylizacje, które doskonale komponują się z długimi kozakami:

1.Sukienka – kozaki za kolano doskonale wyglądają w połączeniu z sukienką. Należy jednak pamiętać o tym, że sukienka nie powinna zakrywać cholewki butów i powinna być od nich krótsza. Zakładając kozaki do sukienki warto zadbać o to, aby kozaki wykonane były z matowego materiału. Sukienka natomiast powinna mieć jednolity, gładki kolor.
2.Spódnica – kozaki za kolano doskonale prezentują się również w połączeniu ze spódnicą. Może mieć ona fason dopasowany lub oversize. Doskonałym wyborem może okazać się spódnica wykonana z eko skóry. Również w tym przypadku należy zadbać o to, aby spódnica nie przykrywała cholewki butów.
3.Długie spodnie – wysokie kozaki doskonale uzupełniają również stylizację opartą o długie spodnie. Mogą to być klasyczne niebieskie lub czarne jeansy, a także spodnie wykonane na przykład ze skóry.

Udostępnij