fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Uroda

Krem z filtrem przeciwsłonecznym – jak wybrać odpowiedni?

Krem z filtrem przeciwsłonecznym – jak wybrać odpowiedni?

Odpowiednio dopasowana pielęgnacja skóry pomoże w zachowaniu jej młodego i zdrowego wyglądu – dokładne oczyszczanie, nawilżanie i odżywianie cery ochroni ją przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Wpływ promieniowania słonecznego na skórę

Długotrwałe przebywanie na słońcu niesie ze sobą sporo zagrożeń – warto pamiętać o tym, że niekontrolowane zażywanie kąpieli słonecznych może stać się przyczyną poważnych schorzeń, powodując między innymi rozwój niezwykle groźnych nowotworów skóry.

Nadmierna ekspozycja na działanie promieni słonecznych może doprowadzić nie tylko do rozwoju różnego rodzaju zmian skórnych, może mieć również ogromny wpływ na przyspieszenie procesów starzenia. Zbyt duża dawka promieniowania UV przyczynia się do destrukcji włókien kolagenowych i elastyny, przyspieszając pojawienie się zmarszczek. Promieniowanie UV ma także ogromny wpływ na powstawanie nieestetycznych i niezwykle uciążliwych przebarwień.

Zobacz także: Pielęgnacja kręconych włosów – o czym pamiętać?

Jak działa krem z filtrem przeciwsłonecznym?

Krem z filtrem przeciwsłonecznym powinien stanowić obowiązkowy element codziennego zestawu pielęgnacyjnego – kosmetyk tego typu pomaga nie tylko chronić skórę, ale przyczynia się także do jej dogłębnego nawilżenia i odżywienia.

Głównym zadaniem kosmetyków z filtrem jest ochrona skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV – odpowiednio dopasowany krem z filtrem do twarzy zabezpieczy między innymi przed przedwczesnym pojawieniem się zmarszczek czy wystąpieniem przebarwień.

Wybierając krem z filtrem do twarzy, warto zwrócić uwagę na oznaczenia informujące o tym, przed jakim typem promieniowania chroni dany kosmetyk. Poza tym na opakowaniu powinna znaleźć się także informacja dotycząca współczynnika ochrony przeciwsłonecznej, oznaczanego skrótem SPF.

SPF do twarzy – jak wybrać odpowiedni?

SPF do twarzy powinien zapewniać skórze wystarczającą ochronę, zabezpieczając ją między innymi przed wystąpieniem niebezpiecznych podrażnień – wybierając SPF do twarzy warto kierować się przede wszystkim potrzebami oraz aktualnym stanem cery.

Warto pamiętać o tym, że obok skrótu SPF znajduje się liczba, która odpowiada wysokości danego filtra – informacja ta jest niezbędna do określenia maksymalnego czasu przebywania na słońcu. W przypadku kremu z filtrem przeciwsłonecznym, którego SPF wynosi 20, skóra może być wystawiona na działanie promieni słonecznych 20 razy dłużej niż cera, której nie zaaplikowano żadnej ochrony.

Wybierając krem z filtrem do twarzy warto zdecydować się na kosmetyk zawierający zarówno filtry chemiczne, jak i filtry fizyczne. Dodatkowo kupując krem z filtrem UV warto zwrócić uwagę także na jego konsystencję – w przypadku przesuszonej skóry doskonale sprawdzą się bogate formuły, skóra ze skłonnością do przetłuszczania będzie z kolei czuć się lepiej w towarzystwie nieco bardziej delikatnych konsystencji. Dodatkowo warto pamiętać także o tym, że krem z filtrem przeciwsłonecznym powinien być stosowany nie tylko podczas opalania – nie można zapominać, że promieniowanie UV oddziałuje negatywnie na skórę nawet w zimowe czy pochmurne dni.

Udostępnij