fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

LifestyleŚlub

Praca w branży ślubnej – czy to się opłaca?

Praca w branży ślubnej – czy to się opłaca?

Organizacja wesela nie należy do najprostszych przedsięwzięć. Młode pary są często aż tak zestresowane, że nie mają nawet czasu, aby nacieszyć się tą chwilą. Pamiętanie o wszystkich szczegółach, znalezienie fotografa, sali, cateringu nie dla każdego jest prostym zadaniem. Z czasem można dojść do wprawy ale akurat imprezy tego typu nie organizuje się często w życiu, zazwyczaj jest to przecież tylko jeden raz. Z pomocą przychodzą jednak liczne firmy zajmujące się branżą ślubną, które załatwią prawie wszystko za nowożeńców. W tym artykule przyjrzymy się tematowi pracy w tej właśnie branży. Może okaże się dla kogoś z nas naprawdę dobrym pomysłem na siebie.

Zobacz także: Co daje ślub cywilny?

Jak znaleźć pracę w branży ślubnej?

Nie ma co ukrywać, że prace w tego typu branży nie zawsze uda nam się łatwo znaleźć. Polacy wolą organizować wesela samemu ze względu na koszty. Jednak w większych miastach częściej można spotkać się z firmami zajmującymi się ogarnianiem tego typu przedsięwzięć. Na różnych stronach z ofertami pracy znajdziemy mnóstwo ciekawych ofert konsultanta weselnego. Wystarczy tylko umiejętnie szukać i wysłać swoją aplikację.

Branża ślubna nie ogranicza się tylko do organizowania przyjęć weselnych. Równie interesująca może też być praca związana z modą weselną. Projektowanie i szycie sukni ślubnych to na pewno nie taka prosta sprawa. Wymagana jest tutaj dbałość o każdy szczegół i precyzja. Posiadając rękę do tego typu rzeczy, praca nawet może znaleźć się sama. W Polsce brakuje dobrych szwaczek. Pracodawcom zależy na tym, aby znaleźć osoby które jak najdokładniej wykonają dany projekt. Z racji na koszt tego typu sukni, praca podczas jej produkcji może być całkiem opłacalna. Oferty pracy w Chojnicach mogą zawierać też takie interesujące zajęcia!

Organizacja wesela samemu czy z ekipą?

Jak wyżej wspomniano, przeważnie młode pary decydują się na organizację wesela samemu. Z tego też powodu nie powstaje wiele firm zajmujących się tym tematem. Sprawa oczywiście wygląda inaczej w większych miastach, gdzie zarobki są większe i ludzie częściej wolą ułatwiać sobie życie. Zatrudniając wedding plannera mamy już z głowy organizację ślubu i przyjęcia weselnego. Zdejmuje on z głowy nowożeńcom ogromny ciężar z głowy i będą mogli spokojnie nacieszyć się ostatnimi chwilami narzeczeństwa. Koszty zatrudnienia takiej osoby nie należą do najniższych ale możemy być wówczas spokojniejsi, że o niczym nie zapomnieliśmy. Słabo by było, jeżeli na najważniejszej imprezie w życiu popełnilibyśmy jakąś dużą gapę.

Nie każda para chce, aby ktoś za nich zajmował się organizacją wesela. Jeżeli ktoś jest już pewny i wie jak powinno wyglądać jego wesele, gdzie je zrobić oraz ma zaplecze ludzi, którzy zajmą się imprezą, to nie ma potrzeby zatrudniać dodatkowej osoby. Wszystko też zależy od ilości zaproszonych gości. Dla małego grona organizacja tego typu imprezy nie powinna być trudna. Jeżeli jednak na liście znajdzie się już około 200 osób, wówczas może być to już zbyt duży stres i lepiej zorganizować sobie pomoc.

Kim jest i ile zarabia wedding planner?

Jak sama nazwa wskazuje, wedding planner zajmuje się planowaniem wesela. Dobre wesele to wydatek prawie jak na mniejsze auto. Dla młodych ludzi nie są to małe pieniądze, więc wolą powierzyć całą organizację komuś doświadczonemu, aby nie zawalić sprawy. Wiele osób niestety nie zdaje sobie sprawy z tego, czym jeszcze zajmuje się osoba na tego typu stanowisku. Mimo, że nie raz obiło nam się to o uszy, to właściwie nigdy zapewne nie zagłębialiśmy się w ten temat. Wedding planner wyręcza nowożeńców z miliona zadań, którymi muszą się zająć. Projektuje on cały dzień ślubu, czyli ustala wszystkie dodatki, kolory oraz co będzie się działo w każdej godzinie. Pośredniczy on między parą a wszystkimi tematami związanymi z weselem. Ludzie którzy biorą ślub, nie zawsze są wystarczająco wyedukowani co do tej właśnie branży. NIe znają wielu istotnych kwestii a kiedy je poznają to prawdopodobnie będzie za późno. Osoba która pracuje w tym temacie zawodowo, przekazuje swoją wiedzę klientom dzięki czemu omija je wiele nieprzyjemności.

Zarobki na tym stanowisku są różne. Zależy od tego przede wszystkim sezon weselny jak i ilość klientów. W lecie pensja może wynieść nawet ponad 10 tysięcy złotych. Wiele również zależy od konkurencji na rynku i reklamy.

Ile kosztuje organizacja wesela przez firmę?

Decydując się na powierzenie organizacji wesela firmie, musimy liczyć się z dodatkowym niekoniecznie małym wydatkiem. Wszystko zależy również od tego, jaką część pracy im powierzymy. Sama koordynacja dnia ślubu to koszt w granicy 2000-3000 zł. Z kolei częściowa organizacja wesela będzie nas kosztować około 5000 zł a kompleksowe działania nawet 10000 zł. Nie ma się jednak co dziwić, że koszty te są tak wysokie. Organizacja tego typu przedsięwzięć nie jest łatwa. Osoby pracujące w branży ślubnej mają już wprawę i wiedzę za którą mają prawo się na tyle wycenić. To zdecydowanie bardzo opłacalny biznes którego warto się podjąć jeżeli tylko nam się podoba.

Udostępnij