Strona główna
Ślub
Tutaj jesteś

Jak wybrać fotografa ślubnego?

21 października 2022 Jak wybrać fotografa ślubnego

Przygotowania do ślubu są częstym powodem bezsenności u przyszłej Młodej Pary – w końcu każdy chce, by jego wielki dzień przebiegł perfekcyjnie. Rezerwacja sali, przymiarki sukni, ułożenie menu… No i oczywiście – wybór fotografa. Wiele osób to zadanie może przyprawić o ból głowy, szczególnie, że w ostatnich latach branża dość mocno się rozrosła i można przebierać w tysiącach ofert różnych artystów. Jak sobie z tym poradzić? Jak wybrać fotografa ślubnego? – Podpowiadamy.

Jak wybrać dobrego fotografa na swój ślub?

Jak to się mówi – dobrego fotografa poznasz po jego portfolio. To właśnie tam należy szukać odpowiedzi, czy chcemy żeby to właśnie ta osoba robiła reportaż na naszym ślubie. Dobre portfolio powinno być rozbudowane, zawierać zdjęcia z różnych zleceń i w pełni oddawać umiejętności fotografa. Niewielka liczba prac, która w dodatku jest niespójna, może świadczyć o tym, że nasz artysta jest początkujący i nie odnalazł jeszcze swojego stylu, a co za tym idzie – nie możemy być pewni, jak będzie wyglądał produkt końcowy. Przykład dobrego portfolio znajdziesz pod linkiem:  https://glamour-studio.pl/fotografia-slubna-lodz/

O co zapytać fotografa ślubnego?

Gdy w końcu uda nam się znaleźć fotografa, którego chcielibyśmy mieć na swoim ślubie, pozostaje jeszcze jedna kwestia – rozmowa z nim. O co powinniśmy go zapytać? Oczywiście, w pierwszej kolejności należy ustalić, kiedy ma wolny termin i czy jego cennik mieści się w naszym budżecie. Warto także już na wstępie poznać zakres proponowanej oferty, w tym ile zdjęć obejmuje pakiet oraz w jakiej formie je dostaniemy. Jeśli przed nami ślub kościelny trzeba się upewnić, że fotograf posiada stosowną licencję i odbył kurs liturgiczny – w przeciwnym razie ksiądz może nie wyrazić zgody na jego obecność w czasie ceremonii.

Życie bywa nieprzewidywalne, a fotograf z różnych przyczyn może nie dotrzeć na ślub. Z tego powodu warto jeszcze przed podpisaniem umowy zapytać co w takim przypadku i czy  ma zastępstwo na swoje miejsce. Kwestia sprzętu również nie pozostaje bez znaczenia – aparat to tylko rzecz, a jak wiadomo, lubią się one psuć. Czy fotograf będzie miał ze sobą zapasowy korpus i obiektywy? Jeśli wszystkie odpowiedzi na zadane pytania uznamy za satysfakcjonujące, możemy świętować – właśnie znaleźliśmy fotografa na swój ślub.

Redakcja fashionhouse.pl

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Wiosna
delikatne pierścionki zaręczynowe
miejsca na wieczór panieński

Jesteś zainteresowany reklamą?

miejsca na wieczór panieński