fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Lifestyle

Kamień jadeit – cechy, wygląda i właściwości

Kamień jadeit – cechy, wygląda i właściwości

Ten głównie zielony kamień kryje wiele ciekawych cech, a nawet mocy! Jadeit ma wiele właściwości – nie tylko w jubilerstwie, ale także w innych branżach. Sprawdź, jak można czerpać z niego wszystko, co najcenniejsze!

Czym jest minerał jadeit?

Jadeit to minerał z grupy krzemianów, którego nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa „piedra de ijada”, co oznacza „kamień lędźwiowy”. Jadeit występuje w różnych kolorach, w tym zielonym, białym, szarym, czarnym, niebieskim, czerwonym i żółtym. W zależności od koloru, jadeit może być przezroczysty lub matowy.

Typowy jadeit ma ziarnistą strukturę i jest twardy, gęsty oraz trudny do obróbki. Ze względu na swoje właściwości, jadeit jest popularnym kamieniem ozdobnym i materiałem do wyrobu biżuterii, w szczególności w krajach azjatyckich, takich jak Chiny, Japonia czy Birma, która jest też największym dostawcą jadeitu.

Co wykonuje się z jadeitu?

Jadeit jest często używany do produkcji biżuterii, takiej jak naszyjniki, bransoletki, pierścionki i kolczyki. W zależności od koloru i jakości kamienia, cena biżuterii z jadeitu może sięgać bardzo wysokich kwot. Jadeit to istotny element kultury chińskiej, ale i mezoamerykańskiej. W obu tych kulturach wierzono w jego właściwości lecznicze, a także wykorzystywano w rzeźbiarstwie. Wciąż kamień ten służy do produkowania ozdób do domów, jak np. ważony. W ostatnich latach kamienne masażery do twarzy z jadeitu zyskały ogromną popularność! Warto je mieć i stosować w codziennej pielęgnacji – mowa tu o gua sha.

Jadeit i jego magiczne właściwości

Jadeit w ezoteryce jest uważany za bardzo pozytywny kamień. Ma on pomagać między innymi w łagodzeniu bólu, stresu czy napięcia. W kwestiach duchowych czy umysłowych, jadeit pozwala na poprawę koncentracji i pamięci, a także zapewnia jasność umysłu. Minerał ma też chronić przed negatywną energią i jej wpływami. Posiadanie jadeitu może przynieść nam pomyślność i szczęście!

Udostępnij