fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Uroda

Rozdwajające się paznokcie – jak poradzić sobie z tym problemem?

Rozdwajające się paznokcie – jak poradzić sobie z tym problemem?

Rozdwajające się paznokcie są problemem, który najczęściej traktowany jest jako defekt estetyczny. Polega on na oddzieleniu się łożyska od płytki paznokcia – całkowicie bądź też częściowo. W efekcie paznokcie mogą stać się słabe, łamliwe i zniszczone.

Problemy z paznokciami – jak im zaradzić?

Nie wszystkie kobiety zdają sobie sprawę z tego, że dobrej jakości odżywka do paznokci powinna być pozycją obowiązkową w każdej kosmetyczce. Paznokcie bardzo często stają się wizytówką kobiety, dlatego do ich pielęgnacji należy przyłożyć jak najwięcej uwagi. Silne i zadbane paznokcie mogą również świadczyć o dobrym zdrowiu. Nie wszyscy wiedzą o tym, że rozdwajające się paznokcie bardzo często stanowią sygnał, że w organizmie dzieje się coś niedobrego.

Warto wiedzieć, że jednym z najczęstszych problemów zniszczonych paznokci są różnego rodzaju niedobory witamin i minerałów. Rozdwajające się paznokcie bardzo często są sygnałem niedoboru cynku, witamin z grupy A,E i B.

Kolejnym niepokojącym sygnałem, który poza zniszczonymi paznokciami powinien zaniepokoić, jest wypadanie włosów i utrata przez nie blasku. Osoby, które borykają się z niskim poziomem cynku, mogą również być dręczone zapaleniami jamy ustnej oraz suchą, swędzącą skórą.

Zobacz także: Krem z filtrem przeciwsłonecznym – jak wybrać odpowiedni?

Zniszczone paznokcie a ich pielęgnacja

Warto wiedzieć, że problemy z paznokciami bardzo często związane są z niewłaściwym sposobem ich pielęgnowania. Mowa tutaj między innymi o nieumiejętnym przycinaniu paznokci, a także stosowaniu metalowych pilników, które nadmiernie opiłowują płytkę paznokcia.

Czynnikami, które mogą przyczyniać się do rozdwajania się paznokci są także silne detergenty i środki chemiczne, które mają wpływ na skórę dłoni.

Warto pamiętać o tym, że nie tylko niewystarczająca pielęgnacja może wpływać na zniszczone paznokcie. Również źle na ich kondycję będzie działać zbyt częste nakładanie lakierów, hybrydy bądź też akrylu. Zbyt duża ilość zabiegów kosmetycznych na paznokciach w krótkim czasie może prowadzić do osłabienia ich płytki, a w następstwie – jej rozdwajania się.

Co poradzić na problemy z paznokciami?

Aby móc skutecznie walczyć ze zniszczonymi paznokciami, warto rozpoznać przyczynę problemu. Na tym etapie szczególną uwagę należy przyłożyć do skomponowania zróżnicowanego, bogatego w witaminy i składniki mineralne jadłospisu, a także przypatrzyć się pielęgnacji dłoni i codziennym nawykom.

Kobiety, które regularnie wykonują hybrydę na paznokciach, powinny rozważyć zaprzestanie jej wykonywania na jakiś czas, by dać paznokciom czas na regenerację.

Warto także wiedzieć, że doskonałym środkiem na zniszczone paznokcie jest domowa odżywka, będąca bardzo wartościowym i zdrowym specyfikiem. Można ją wykonać z mieszanki soku z cytryny oraz octu jabłkowego. Do uzyskanej substancji można dodać także kilka kropel podgrzanej oliwy oraz witaminę A i E.

Jeśli problemom z paznokciami towarzyszy swędząca, sucha skóra u dłoni, dobrze zaopatrzyć się w aptece w wysokiej jakości krem, który można nałożyć na całą noc, osłaniając dłonie bawełnianymi rękawiczkami. Taka kuracja doskonale działa nie tylko na skórę dłoni, ale także na same paznokcie.

Udostępnij