fashionhouse.pl

Blog tematyczny lifestyle

Moda

Dla kogo ubrania oversize?

Dla kogo ubrania oversize?

To, co nosimy na co dzień ma ogromne znaczenie dla naszego funkcjonowania w pracy lub domu. Zbyt ciasne lub niedopasowane stroje uwierają i powodują wrażenie dyskomfortu. Zdarza się, że ubrania, które wcześniej pasowały jak ulał, po sezonie zimowym już nie są dla nas odpowiednie. Każdy chyba przynajmniej raz przeżył sytuację, w której chcąc przymierzyć dawno nienoszone części garderoby, doświadczył przykrej niespodzianki. Okazało się bowiem, że spodnie lub sukienka się nie dopinają w pasie, a t-shirt opina ciało niczym koszulka po młodszym bracie. Dlatego też dobrze jest mieć zróżnicowaną garderobę. W naszej szafie powinny zagościć także modne ubrania oversize.

Zobacz także: Przerabianie ubrań czy zakup nowych? Przeróbki ubrań są modne!

Co to są ubrania oversize?

Określenie „oversized” pochodzi z języka angielskiego i dosłownie oznacza „zbyt duży”. Odzież tego typu z założenia ma być luźna i o kilka rozmiarów większa od naszych gabarytów. Najczęściej w wersji oversize’owej występują swetry, tuniki, płaszcze oraz kurtki zimowe, lub jesienne, czyli takie nakrycia wierzchnie, pod które można jeszcze włożyć coś innego, ubierając się na tzw. cebulkę. To optymalny sposób ubierania przy nieprzewidywalnej pogodzie, gdyż jest nam przez cały czas ciepło, a w razie potrzeby zawsze możemy ściągnąć z siebie przynajmniej jedną warstwę. Czasami w rozmiarze oversize można spotkać także sukienki oraz praktyczne koszule, które pasują niemalże do wszystkiego, zarówno do jeansów, jak i eleganckiej spódnicy. Duże ubrania dają efekt swego rodzaju nonszalancji w sposobie noszenia się, choć nie można im również odmówić pewnego uroku.

Kto powinien nosić duże ubrania?

Ubrania oversize są właściwie dla każdego, kto lubi przydługie rzeczy. Tego typu konfekcja występuje na rynku zarówno w wersji damskiej, jak i męskiej. Często jest promowana przez celebrytów, którzy stawiają przede wszystkim na wygodę. Przeciętni użytkownicy ceniący sobie proste klasyczne formy i nienarzucające się kroje również doceniają ubrania o sporych rozmiarach. Mitem jest powielany często pogląd, iż duże ubrania są dla dużych ludzi, czyli takich, którzy mają sporą masę ciała i pod warstwą odzieży chcą ukryć obfite kształty. Oczywiście, ubrania mogą zatuszować niektóre niedoskonałości sylwetki, jednak z powodzeniem mogą je nosić także osoby szczupłe i filigranowe. Tym bardziej, że ludzie o bardzo wątłym ciele też mogą w ten sposób dodać sobie nieco krągłości. Poza tym, ubrania typu oversize nie muszą wcale na nas wisieć, bo można je nosić wraz z interesującymi dodatkami, jak chociażby stylowe paski.

Największe zalety mody oversize

Duże ubrania to duża przyjemność noszenia. Są przewiewne i nie krępują ruchów, co jest ważne zwłaszcza, gdy mamy pracę, w której wykonujemy wiele czynności manualnych lub sportowe hobby. Odpowiednio dobrane ubrania pomogą ukryć brzuszek lub wydatne pośladki, w zamian uwydatniając to, co mamy najbardziej atrakcyjnego. Odzież w dużych rozmiarach nadaje się idealnie na zmienne warunki atmosferyczne i jest wdzięcznym materiałem, zarówno do stylizacji casual’owych, jak i bardziej oficjalnych.

Udostępnij